WordPress Etiket Feed Kaldırma Google 524 Hatası

No Comments

WordPress Etiket Feed Kaldırma Google 524 Hatası hakkında bazı şeyleri sizlerle paylaşmak istedik, bu yazımızda WordPress kullanıcılarının en çok ve sıklıkla yaşadığı problemleri anlatacağız. Feed kaldırma ve feed ayarları hakkında bazı özel bilgiler vereceğiz.

Öncelikle WordPress’in RSS özelliğinin diğer adı FEED bu ayar sayesinde bir post paylaştığınızda Geliyoo, Google, Bing ve diğer arama motorları daha kolay index alabilirler. Feed içerisinde yazının tamamının mı yoksa bir kısmının mı yer alacağını söyleyebilirsiniz. Feedlerde bazı özel sorunlarda yaşayabilirsiniz.

Google 524 hatasından kurtulmak için ne yapmalıyım? Google Webmaster Araçları sayfanızda Google’ın 524 hatası verdiğini görebilirsiniz. Bu hatanın yoğun olarak yaşandığı konfigürasyon 4.4 kullanıcıları. Bu konuda henüz bir yazı yayınlanmadı en azından biz bulamadık. İlk olarak biz paylaşıyoruz sanırım, çok fazla bir araştırma yapmadım bu konuda.

Google 524 hatası Time Out yani zaman aşımı
BU sayfaya bağlandığı sırada feed’i okuyamıyor olmasından kaynaklanan bir hata, bundan kurtulmakiçin tag/tag-adı-burada/feed şeklindeki uzantıdan kurtulmanız gerekir. Bundan kurtulmak için şimdi size anlatacağım adımları izleyin.

WordPress siteniz içerisinde wp-includes/default-filters.php adındanki dosyaya ulaşmanız gerekiyor. Bu kodları göreceksiniz.
// Actions
add_action( 'wp_head', '_wp_render_title_tag', 1 );
add_action( 'wp_head', 'wp_enqueue_scripts', 1 );
add_action( 'wp_head', 'feed_links', 2 );
add_action( 'wp_head', 'rsd_link' );
add_action( 'wp_head', 'wlwmanifest_link' );
add_action( 'wp_head', 'adjacent_posts_rel_link_wp_head', 10, 0 );
add_action( 'wp_head', 'locale_stylesheet' );
add_action( 'publish_future_post', 'check_and_publish_future_post', 10, 1 );
add_action( 'wp_head', 'noindex', 1 );
add_action( 'wp_head', 'print_emoji_detection_script', 7 );
add_action( 'wp_head', 'wp_print_styles', 8 );
add_action( 'wp_head', 'wp_print_head_scripts', 9 );
add_action( 'wp_head', 'wp_generator' );
add_action( 'wp_head', 'rel_canonical' );
add_action( 'wp_head', 'wp_shortlink_wp_head', 10, 0 );
add_action( 'wp_head', 'wp_site_icon', 99 );
add_action( 'wp_footer', 'wp_print_footer_scripts', 20 );
add_action( 'template_redirect', 'wp_shortlink_header', 11, 0 );
add_action( 'wp_print_footer_scripts', '_wp_footer_scripts' );
add_action( 'init', 'check_theme_switched', 99 );
add_action( 'after_switch_theme', '_wp_sidebars_changed' );
add_action( 'wp_print_styles', 'print_emoji_styles' );

Bu kodların içerisinde ilk feed linkinden sonra ikinci bir feed linki vardır. Oradaki bölümü tıpkı burada olduğu gibi yapın. O sırayı tamamen silini. Yani bir adet line siliceksiniz. Yani daha açık yazayım feed_links ve rsd_links arasında bulunan line ı silin ve kaydedip çıkın.

Böylece Tag Feed Probleminiz ortadan kalmış olacaktır. Google’da yer alan 524 hatası için tarama linklerini düzelttiğinizi bildirmeniz halinde sorunsuz şekilde google index e devam edecektir ve tag feed i kontrol etmeden sitenizdeki bulunan taglara yönelicektir.

Tag Feed olması durumunda site içerisinde feed gördüğü için Google Bot Browser’ı direk olarak rss den okumayı seçiyor ve linke gitmiyor. Buda sizin için bir index sorunu oluşturuyor. Sadece tag bölümünde bu hatanın düzelmesi durumunda sorun ortadan kalkıcaktır.

 

Yorum Yazın

No Comments