Türkiyede e-ticaret sitesi firmaları doğru şekilde tanıtım yapıyor mu?

No Comments
E-Ticaret Siresi Firmaları

Türkiyede e-ticaret sitesi firmaları doğru şekilde tanıtım yapıyor mu?

E-ticaret yazılımı son zamanlarda giderek yaygın şekilde kullanılmaya başladı. Bu konuda destek almak isterseniz size E-ticaret Geliyoo olarak sunduğumuz servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. E-ticaret her şirketin sahip olması gereken, ürünlerini en iyi şekilde internet üzerinde yayına açıp. Perakende ya da toptan olarak satışını yapabileceği 7/24 açık dükkan görevi görüyor.

Şirketler bu konuda ciddi şekilde kararsızlıklar yaşıyor. Bunun başlıca sebebi çok fazla E-ticaret Yazılımı bulunuyor ancak ne yazık ki tüm e ticaret yazılımları doğru şekilde tanıtılmıyor. Aslında bu biraz da reklam anlayışına bağlı. Kullanıcı gözle gördüğüne aldanarak bir yer belirliyor kendine. Ya E-Ticaret Referansları üzerinden değerlendirme yapıyor ya da firmanın ne kadar büyük olduğunu düşünerek bu değerlendirmeden yola çıkyor. Dilerseniz size biraz bundan bahsedelim.

E-Ticaret Yazılım Firmalarının Reklam Anlayışı:

Şimdi size anlatacaklarımı gözlerinizde canlandırmanızı istiyorum; Çikolata reklamı, akışkan çikolatayı reklamda kullanmak için ne kullandıklarını biliyor musunuz? Yanmış balata yağı kullanıyorlar. Akışkan kreması dedikleri şeyler bunlar ile yapılıyor, peki süt reklamında ne kullanılıyor? Tutkal. Sütün ne kadar temiz ne kadar güzel aktığını göstermek için görsel şöleni aslında sizin tahmin etmediğiniz şeyler ile yapıyorlar.

E-Ticaret Firmaları neler yapıyor? E-ticaret sitelerini tanıtmak için size referanslar kısmında öncelikli olarak Özel Tasarım, Yüksek Marka Kalitesi ve ciddi maddi potansiyeli olan siteleri öne koyuyorlar. Bu algı yaratmak için yapılıyor. Bu marka değerlerini gördüğünüzde siz zannediyorsunuz ki bizim sitemiz de öyle olacak! Ancak kesinlikle alakası yok. Siteniz asla öyle olmayacak, eğer bütçeniz 50 bin tl değil ise. Hadi bunu bir kenara koyalım. Size 3 tane paket sunuyorlar. Halbu ki e ticaret sistemlerinde paket diye bir şey yoktur. Sadece kısıtlanmış içerik vardır. Yazılım tamamı bir tek paketten oluşur. Bunu admin sistemi üzerinde süper admin dediğimiz bölümden kısıtlarsınız. Tek bir paketi farklı e ticaret paketleri gibi satarak sizin kafanızda en iyisini alayım rahat edeyim algısı yaratıyorlar. Kimse bir işe kötü bir altyapı ile başlamaz.

E-ticaret sitesi sahibi oldunuz diyelim. Zannediyorsunuz ki her şeyde destek alacağım ben ne dersem onu yapacaklar, hiç bir şey bilmiyorsunuz, bu işi bilmeden başlyorsunuz ve size bom boş bir site veriyorlar. Kategorilerini eklemeye başlıyorsunuz, ürünlerinizi bir bakıyorsunuz tasarım berbat. Diyorsunuz ki bu siteye kimse gelip alışveriş yapmaz güzel bir tasarım entegre edelim. Fiyat alabilir miyim? diyorsunuz. Size verdikleri fiyata biz komple güzel bir tasarım ile yazılımı komple teslim ediyoruz. 5000 TL fiyat veriyorlar. Yada 3000 yada 1000 bunun bir önemi yok. Daha çünkü çekeceğiniz çile yeni başlıyor.

Google’da görünmüyorsunuz ve Google’da ilk sayfaya çıkmak istiyorsunuz. Google SEO Çalışması yaptırmanız gerekiyor, sadece bu sizin için bir son olsa oda iyi ama öyle değil tabi ki. SEO Çalışması yaptırdığınızda siteniz iyi bir yerlere geliyor arkasından trafiğiniz yükseldi ve yıllık size 1000 GB lık kullanım limiti verdikleri interneti siz bir kaç ayda bitirdiniz ve artık inmternetin 1 GB’lık kullanımı 1 dolar oldu!

Yani aylık 100 Gb internet kullandığınızda 100 dolar ödeyeceksiniz. 500 GB kullanırsanız 500 Dolar. Dolayısıyla almış olduğunuz paket 500 TL’den 5000 TL ye kadar yıllık ödemeleri olan paketler. Yıl sonu geldiğinde bir de sitenizin toplu ödemesi geliyor. Dolayısıyla siz bir e-ticaret sitesi açmak istediniz. Ancak normal bir dükkan açmaktan bile daha pahalıya malettiniz. Yılda cebinizden çıkan paranın miktarı yaklaşık olarak 15000 TL. Minimum miktarın bu olduğunu unutmayın.

Peki E-Ticaret Sitesi Açmak İsteyenler Ne Yapmalı?

E-Ticaret Geliyoo olarak sizlere sunduğumuz imkanlardan faydalanabilirsiniz. E-Ticaret Sitesi Fiyatları bölümüne bakarak size sunmuş olduğumuz pakete dair fiyatlarımızı görebilirsiniz. Bunu yanı sıra sunmuş olduğumuz modüller içerisinde istemiş olduğunuz özellikleri de siteniz çok uygun fiyatlara entegre edebilirsiniz. E-ticaret yazılımı tek bir paket üzerinden size sunulmaktadır. Sunmuş olduğumuz özelliklerde bir e ticaret yazılımı Türkiye şartlarında çok ciddi rakamlara satılmaktadır. Lütfen bu hizmetin serviz hizmeti olduğunu ve modüller, kurulum, hosting, çalışmalar ve harcanan zaman ile elde edilen minimum değer olarak sizlere sergilendiğini unutmayınız.

**7/24 Destek Hizmetimiz sayesinde müşterilerimiz ile bire bir iletişim halindeyiz, personelimiz ile yapacağınız tüm görüşmeler tarafımızca teyit edilerek size sunulur, müşterilerimizin memnuniyeti için en yüksek güvenlik önceliğini ve en iyi satış yapanilecekleri düzenlemeleri önceden yaparak size sunuyoruz. E ticaret yazılımı alanında karşınıza çıkan her zorluğu bireysel müşteri temsilcisi ile çözebilirsiniz.

E-Ticaret Geliyoo ile iletişime geçmeniz çok kolay, Chat bölümünden bize yazabilir ya da sitemizin alt kısmında bulunan telefon numaraları ve mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Yazın

No Comments