Sosyal medya reklamları ve dijital medya stratejilerini geliştirdik.

No Comments
Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya reklamları ve dijital medya stratejilerini geliştirdik.

Gelişen internet pazarı her geçen gün daha farklı reklam yöntemleri ve dijital medya kullanımı ile farklılaşıyor. İnternet kullanıcısı artık sadece sosyal medya ve bilgi aramaları ile değişiyor. Bu değişime ayak uyduran kuruluşlar ise her gün yeni bir reklam modeli ile karşımıza çıkıyor. e-Ticaret giderek değişiyor, artık neredeyse e-Ticaret için sosyal medya ve reklam olmaz ise olmazlar arasında. İnternet üzerinde reklam yapmayan bir e-Ticaret sahibi yok sayılacak kadar satış yaparak günü kapatıyor. e-Ticaret reklam türevleri giderek farklılaşıyor. Sosyal Medya Reklamları ile size daha iyi sonuçlar alınabilir.

Günümüzde tek yönlü e-Ticaret satışı artık imkansız denilebilir. Reklam olmadan ve markalaşma anlayışı olmadan e-Ticaret pazarında yer almak mümkün değil. Her e-Ticaret firmasının yapması gereken şeylerin başında Reklam ve Pazarlama stratejileri ön planda. Peki bunlar için ne yapmalı ve nasıl bir yol izlemeli?

  • Reklam nasıl yapılır?

Google, Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest ve SnapChat gibi büyük sosyal platformlarda ürünlerinizi, markanızı görünür kılmak için görsel ya da yazılı reklam modelleri veya farklı reklam yöntemleri kullanarak reklam yapılabilir. Öncelikli olarak ürün portföyünüz belirlenir, ardından ürünün buluşacağı müşteri kitlesi. Bu iki kriter belirlendikten sonra hangi reklam modeli ile reklam yapılması gerektiği konusunda firmanıza bir teklif hazırlanır. Günlük ve aylık olarak bir bütçe belirlemesi yapılır. Bu bütçe eğer kullanım konusunda az geliyor ise adım adım arttırılarak reklamlar takip edilir.  Bu alandaki stratejiler tarafımızca belirlenir ve sizlere en uygun koşullarda reklam yapma olanağı sağlanmış olur

  • Reklamın iyisi kötüsü olur mu?

Aslına bakılırsa elbette olur, yanlış yapılan reklamlar ve yanlış reklam stratejileri size para kazandırmayacağı ve prestij katmayacağı gibi size zarar da verebilir. Görsel olarak hazırlanmış olan reklamlarınızda markanızı en iyi şekilde yansıtan ve reklamlarınızı en iyi içerikler ile açıklayan reklamlar yayınları olmaz ise bu size kar dan çok zarar getirir.

  • Reklam uzmanlık gerektirir mi?

Her iş uzmanlık gerektirir, reklama bu gün başlamış olan bir kişi ile. Yıllardır reklam yapan bir kişi hiç bir zaman aynı strateji, bilgi birikimi ve tecrübeye sahip olamaz. Yıllardır internet sektöründe reklam çalışmaları ile, stratejileri ile edinmiş olduğu tecrübeler ile reklam hizmeti veren ajanslar ve reklam kuruluşları bu işler konusunda bütçenize uygun reklam fırsatları oluşturur. Örneğin: Günlük 100 TL bütçe ile bir reklam yayınlıyorsunuz, bu reklam yayını bir kaç dakika içerisinde tükeniyor ya da gün boyunca 100 TL’lik bütçe harcanıyor ancak size geri dönüş beklediğiniz oranda olmuyor.

Reklam uzmanı tarafından 100 Tl’lik bir bütçe ile reklam yayınından en az 10 satış yapma imkanı bulabilirsiniz. Bunu dengelemek, ayarlarını buna göre yapmak ve strateji belirlemek onun işi. Ürününüzü kullanıcıya odaklayabilir. ve sizi direk satışa yönlendirebilir. Reklam Danışmanlığı konusunda bizlere Online Chat üzerinden veya Telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. 7/24 bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

  • Günlük bütçeyi nasıl belirleyebilirim?

Günlük bütçe günlük harcama limitiniz demektir. Yani bir günün tamamına yayılarak reklam platformuna harcaması için verdiğiniz reklam tutarı ve limiti anlamına gelir. Reklam platformu bu bütçeyi çok nadir de olsa aşabilir. Ancak bu aşım size bir sonraki günde daha düşük bir harcama ile düzenlenir. Toplamda belirlemiş olduğunuz gün sayısına dayalı olarak günlük reklamlarınız gösterime girer. Bu ürün bazlı yada kelime bazlı reklamlar olabilir.

  • Google’da nasıl reklam verebilirim?

Google’da reklam vermeniz için öncelikle bir Adwords hesabına sahip olmanız gerekir. Google Adwords hesabını açtıktan sonra bir planlama ekranı karşınıza çıkacak bu alan içerisinden adımları takip ederek reklam verebilirsiniz. Ancak bu konuda Reklam Danışmanlarımızdan yardım almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Paranızın boşa gitmesini istemiyorsanız lütfen bu uyarıyı dikkate alınız. Bir çok reklam modeli bulunmaktadır. Sadece kelime bazlı yada görsel reklam modeli değildir Google reklamları çok amaçlı bir çok yönteme dayalı yapılabilir.  Özellikle e-Ticaret siteleri için geliştirilmiş bir çok reklam seçeneği bulunuyor.

  • Facebook’da nasıl reklam verebilirim?
Facebook Reklamları

Facebook Reklamları

Facebook’da bir çok reklam modeli bulunmaktadır. Agresif reklam, görsel reklam, paylaşım reklamı, beğeni reklamı, sayfa beğeni reklamı, ürün reklamı, e-Ticaret reklam modeli ve daha bir çok reklam modeli ile Facebook’da reklam verebilirsiniz. Facebpok Reklamları için bu linki takip edebilirsiniz. Ancak yine yukarıdaki uyarıya uymanızı tavsiye ediyor ve reklam danışmanlarımız ile iletişime geçmeden lütfen reklam vermeyin diyoruz.

  • Instagram’da reklam nasıl verilir?

Instagram ne yazık ki Google ve Facebook gibi çok yönlü reklam modeli olan bir platform değil. Ancak çok etkili bir Görsel reklam hazinesi barındıran bir platform. Görsel reklam sayesinde kullanıcıların yoğunluğu ve beğenisine göre reklamı yayınladığınız zaman aralığında milyonlarca kişiye hızlı şekilde gösterim yapabiliyor. Bunun yanı sıra ürün odaklı reklam yayınladığı için sayfanızda yayınlanan diğer ürünlere de kullanıcıların göz atmasına olanak tanıyor. Sayfanızın ve ürününüzün reklamı sayesinde satışlarınızda artış kaçınılmaz oluyor. Instagram sayesinde ciddi paralar kazanan bir çok firma bulunuyor. Bu firmaların tek çaresi e-Ticaret e atılmak çünkü yakında instagram her çalışmayı e-Ticaret ile kendi kazançlarına ve reklama dayandıracak bir model izliyor.

  • Sosyal Medya’da reklamın önemi nedir?

Google Plus, Facebook, Instagram ve diğer sosyal medya platformları aktif kullanıcıyı içerisinde barındıran sistemlerdir. Bu aktif kullanıcılar her an her şeyi alabilme potansiyeline sahiplerdir. O an ihtiyacı olan bir şeyi sosyal medya üzerinde reklam olarak gören kullanıcı güvenilir bir kaynak olduğu düşüncesi ile o reklama yönlenmektedir. Ancak sadece güvenilir kaynak olduğu düşüncesi değil bu bir anlamda satıcı firmanın sitesi ile de alakalı e-Ticaret sitesi kaliteli olan bir satıcı sosyal medya üzerinde vermiş olduğu reklamında etkisi ile direkt olarak satış odaklı işlem yapabiliyor. Kullanıcı Facebook’dan direkt olarak ürüne yönlenebiliyor. Google Plus’da aynı şekilde direkt olarak ürün linki paylaşılabiliyor. Ancak Instagram’da ürün linki paylaşılmıyor bu nedenle daha çok Whatsapp satışları söz konusu.

Bu arada artık Bing’de reklam konusunda adından söz ettirir olmaya başladı. Prestashop kullanıcılarına özel Bing Reklamları konusunda da yardımcı olabiliriz.

Bing Reklamları

Bing Reklamları

Sosyal Medya Reklamları sayesinde marka olma yolunda ilerlemeniz daha kolay, kullanıcı kitlesine toplu olarak ulaşabileceğiniz alanların en başında yer alan Sosyal Medya Reklamları sizin için etkin satış yöntemlerinin en önemlisi.

Önemli Uyarı: Lütden her reklam uzmanı, her reklam ajansı ve her reklam yapmayı biliyorum diyen kişiler ile çalışmayın. Belirli bütçeler ile test edebilirsiniz. Ancak her an değişiklik olabilecek düşüncesi ile bu alanda başarısını kanıtlamış ve referans verebilecek ve referansları ile iletişim imkanı sağlayacak firmaları tercih edin. 

Sosyal Medya Reklamları ve Danışmanlık Hizmeti için sitemizin alt kısmında bulunan telefon numaralarından ya da mail adresinden veya Online Chat bölümünden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 7/24 hizmetinizdeyiz. Lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin…

Geliyoo

 

 

Yorum Yazın

No Comments