Sosyal Medya E-Ticaret ve SEO Hakkında Bilgiler

No Comments

Sizlere bu yazımızda ise sosyal medya eticaretini anlatacağız, bu konuda ne gibi yararlar sağlayabileceğinizi, sosyal medya e-ticaret ve seo hakkında söyleyebileceğimiz bir çok şey var ancak en önemlisi (instagram eticaret) İnstagram’da sizlere bir E-ticaret pazarı sunuyor burdan ürünlerinizi satabiliyor ve hatta kapıda ödeme ile gönderebiliyorsunuz. Lakin bir sorun var aldığınız ürünlerden memnun kalmadığınızda bir şikayet yeri yok. Yada yazabileceğiniz biri veya geri iadesi. Dolayısıyla bir kere aldınız mı artık o ürün sizin oluyor ve beğenseniz de beğenmesenizde kalıcı olarak kullanmaya başlıyorsunuz.

E-Ticaret sitesinin avantjı ise müşteri ile birebir iletişimkurabileceğiniz bir araç olması, kredi kartı ile ödeme imkanından tutunda direk alım yapabileceği bir pazar oluşturuyorsunuz. Böylece kullanıcı da size daha bir güven duyuyor kendi siteniz ile markalaşıyorsunuz. Buna yatırım almak da kolaylaşıyor böylece büyüyüp gelişebiliyorsunuz.

Marka olmanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da olacaktır, sadece sorun oluşturmak için gelen müşteriler mesela, bir ürün aldığında sizide o ürün ile birlikte satın alan müşteri profili. Sen sadece ürünü aldın kardeşim demek zor geliyor kırmak istemiyorsunuz, orda burda hakkınızda kötü bir şey yazmasın diye cebelleşiyorsunuz.

Bu aslında güzel bir yaklaşım marka değerini koruma isteği ancak aynı zamanda zorlanacağınız bir sektör anlayışı. Her kullanıcıya ayrı ayrı hitap etmek zor her kese ayrı ayrı yetişmek. Yaptığınız her satış sizin için önemli olmalı bu nedenle kullanıcınıza istediğinizi vermek sizin vazgeçilmeziniz.

Sosyal Medya’nın E-Ticaret’e etkisi kadar SEO’ya da etkisi büyük yüksek trafik getirisi tercih edilen site konumuna getirir siz buda size farklı bir etkileşim sunar. SEO’da trafiğin oluşması demek kelime bazlı şekilde tercih edilen konum rolünü üstlenmenize yardımcı olur. Bu nedenle müşterilerinizin doğru kelimelerde sizi daha kolay bulmasını sağlar.

 

Yorum Yazın

No Comments