Prestashop Ücretsiz E-ticarete Yeni Başlayanlar Dikkatle Okuyun!

No Comments
Prestashop E Ticaret

Prestashop Ücretsiz E-ticarete Yeni Başlayanlar Dikkatle Okuyun!

Prestashop günümüzde 1.000.000 aktif mağazaya ulaşmış olan en güvenilir e-ticaret yazılımlarından biridir. Prestashop‘un diğer yazılımlardan farkı her gün güncelleme yapmıyor olması, yaptığı güncellemelere ise sadakat ile bağlı kalmasıdır. Prestashop Modülleri ise diğer e-ticaret sitesi yazılımlarına nazaran daha tutarlı ve kaliteli şekilde düzenlenmiştir. Bu tutarlılığın belli getirileri olmakla beraber sizin içinde hata ve sorun olasılıklarını en aza indirir.

Prestashop E-Ticaret’in En Önemli Özelliği nedir?

Prestashop açık kaynak kodlu bir yazılımdır, en önemli özelliği ise kullanıcı ve mağaza güvenliği için değişikliklere kolay kolay izin vermiyor olmasıdır. Kendi yapısı içerisinde herhangi bir değişiklik yapılması durumunda Beyaz Sayfa Hatası alabilirsiniz. Cache kontrollerinden sonra bu Cachelerin silinmesi ile düzelsede kalıcı sorunlar doğurabilir.  Prestashop‘un bir diğer özelliği ise PHP altyapısına uygun hemen her sisteme uyumlu olmasıdır. SuPhp ile iyi bir uyum içerisinde çalışan Prestashop Mod_Security Safe_Mod gibi bazı PHP özelliklerini DESTEKLEMEMEKTEDİR.

Prestashop E-Ticaret İçin Hangi Modülleri Kullanmalıyım?

Prestashop’un hemen her modülü sizin için tasarlanmış daha önceki talep ve düşüncelerek göre ayarlanmıştır. Bu sayede her modülden ayrı ayrı faydalanabilirsiniz. Sanalpost Modülü, Kargo Modülü, Tek Sayfada Ödeme Modülü, Sosyal Medya Modülü ve daha bir çok modül konusunda bizden online destek alabilirsiniz.

Prestashop E Ticaret İçin Tavsiyeleriniz Nelerdir?

Prestashop e ticaret de kalıcı değişiklikler yapmadan önce sistemi tamamen anlamaya çalışmalısınız, bir kaç kurulum yapıldıktan sonra konuya hakim olabilirsiniz, ancak yine de temel bilgi ve deneyime sahip değilseniz oldukça fazla zorlanabilirsiniz. Bir sitenin çalışması sadece sitenin kurulmasına bağlı değildir. Cpanel, Plesk, Whmcs gibi hosting kontrol panelleriini yonetmek ile hosting yönetimi aynı şey değildir. Sunucuda olabilecek en ufak bir hatada size bir çok sorun çıkarabilecek durumlar oluşabilir. Bu nedenle Prestashop‘u sadece kurmak ile işiniz bitmiyor.

Prestashop SSL Güvenliğine Uyumlu Şekilde çalışıyor mu?

Prestashop hem SSL ile hem de SSL olmadan çalıştırabileceğiniz bir altyapıya sahip. SSL kurulumu ardından SSL‘i zorla demeniz ile birlikte bütün siteyi sadece SSL‘den çalıştırabilecek özellikleri de bulunuyor.

Prestashop’da SEO İçin Herhangi Bir Araç Ya da Modül bulunuyor mu?

Prestashop’da SEO yapmak oldukça kolay bir kaç tıklama ile bütün URL yapınızı canonical url yapısına çevirerek Search Engine Friendly URL yapısını kolayca oluşturabilirsiniz. Robots.txt dosyası gibi araçları da önceden belirlenmiş kurallar ile kendisi oluşturmaktadır. Aynı zamanda Sitemap.xml gibi araçları da oluşturmanıza yardımcı oluyor. SEO’ya Uyumlu bir sisteme sahip olacaksınız.

Prestashop Yönetim Paneli Türkçe Mi?

Prestashop kurulumunda Türkçe Yönetim Paneli kurulumuna izin vermiyor, sanırım dil çevirisi ile oluşan bir hatadan dolayı ingilizce kuruluma izin veriyor. Ancak sonrasında manuel olarak Türkçe’ye çevirebilir, ya da Türkçeleştrilmiş dosyaları kullanabilirsiniz. İçerisinde dil değişimi için kolay kullanım arayüzü bulunuyor.

Prestashop Ücretsiz E-Ticaret Sitesi için lütfen chat bölümünden bize ulaşın, sormak istediğiniz her türlü soru için chat bölümünde sizleri bekliyor olacağız.

 

Yorum Yazın

No Comments