Neden Prestashop E-Ticaret Yazılımı Tercih Etmeliyim?

No Comments
Prestashop E Ticaret

Neden Prestashop E-Ticaret Yazılımı Tercih Etmeliyim? İnternet ortamında bir çok E-ticaret yazılımı bulunuyor, bunların büyük bir kısmı ücretsiz altyapılar düzenlenerek ya da Türkçeleştirme yapılarak satışa sunuluyor. E-Ticaret Yazılımı konusunda hemen her firmada farklı düzenlemeler bulunuyor. E-Ticaret firmaları sizi kendilerine bağlı kılıyorlar. Ücretsiz yazılımlar ise profesyonel firmalar ile çalışarak servis hizmetinden faydalanıp kurulumunu yaptığınız yazılımlar oluyor. Aslında bir nevi kendi evinizi kendiniz yapıyorsunuz gibi düşünün.

Prestashop Ücretsiz E-ticaret Yazılımı: İnternet ortamındaki bir çok ücretsiz e-ticaret yazılımı ile aynı işlevlere hatta daha fazlasına sahip bir e-ticaret sistemi. Prestashop‘un kendine has özellikleri bulunuyor. Özellikle SEO konusunda özel bir çaba harcamanız gerekmiyor (Sadece Friendly URL için) genel olarak bir çok e ticaret sitesi yazılımında seo için ek modül kullanmak zorundasınız. Ancak Prestashop’da bu özellik Default olarak size sunuluyor.

SEO günümüzde arama motoru çalışmaları için vazgeçilmez bir etken. Eğer seo yok ise sitenizin kullanıcılar tarafından bulunması, kullanılması ve organik olarak kullanıcıya ulaşmanız neredeyse imkansız. SEO başlı başına bir iş E-ticaret yazılımı ve site çalışmasından ap ayrı bir çalışma.

Prestashop Profesyonel Modüller: Prestashop size ideal bir modül portföyü de sunuyor, örneğin ayrıca bir işlem gerektirmeden sadece bir tek modül ile filtre, indirim, toplu ürün ekleme, arama, çoklu ürün kataloğu, B2B gibi daha bir çok özelliği içerisinde barındırıyor. Kullanıcıların da kolay kullanımı için hem mobil tarafında hem de masaüstü tarafından oldukça kullanışlı bir arayüzü bulunuyor.

Mobil çalışmalar içerisinde Responsive özelliği ile hemen her sisteme uyumlu şekilde bir tasarım oluşuyor. Mobile de mobil görünüm, tablet de tablet, masaüstü görünümü ise sitenin orjinal hali. Bu sayede kullanıcı hemen her platformda istediği şekilde sitenizi kullanabiliyor. Kullanıcı kolaylığının yanı sıra hızlı ve seri işlem özelliği de kullanıcıya ayrıca zaman kaybı yaşatmadan sitenizde gezebilmesini sağlıyor. Kullanıcı dostu olmasının yanı sıra Sunucu Dostu bir site, sunucu çalışmalarınızı çok fazla yormadan anlık girişlere mümkün olduğunca fazla olanak sağlayarak sizlere istediğinizi fazlası ile sunan bir çalışma.

Prestashop Yönetim Paneli Hakkında: Prestashop yönetim paneli ile kolay kullanılabilir bir arayüze sahip oluyorsunuz. Yönetim paneli üzerinde yapacağınız her türlü değişikliği saniyeler içerisinde sitede uygulanmış olarak görebilirsiniz. Bu size tasarım değişikliğinden tutunda daha bir çok özelliğe kadar kullanım kolaylığı sunan bir altyapısı olduğunu gösteriyor. Prestashop yankın zaman içerisinde Prestasho 1.7 versionu ile piyasaya çıkacak, çok daha iyi ve sağlam bir altyapı ve özellik portföyü ile. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için çalışan Prestashop’un genel olarak sunduğu özelliklerden bazıları şöyle sıralanabilir.

 1. Kullanışlı Yönetim Paneli
 2. Url Revrite ve Friendly Url özelliği (SEO İÇİN)
 3. Arayüz değişimi ve Tasarımı
 4. Modül ekleme kolaylığı
 5. Özellik ekleme ve değiştirme kolaylığı
 6. Ürün ekleme kolaylığı
 7. XML entegrasyon kolaylığı
 8. Kategori Ekleme ve Değiştirme kolaylığı
 9. Yönlendirme URL yeniden yazma işlemi
 10. İndex kolaylığı
 11. Arama Motoru entegrasyonu kolaylığı
 12. Cache Sistemi kullanımı
 13. Kurulum Kolaylığı

Bu kolaylık ve özellikler sayesinde sizi bir adım daha Prestashop kullanmaya yakın hale getiriyor. Diğer yazılımları kullandığınız zaman içeriye yüklediğiniz ürünleri alamayabilirsiniz. Tüm çalışmanız heba olabilir, yazılım konusunda başarılı firma olarak gördüğünüz bir çok firma sizlere sıkıntılar çıkarabilir. Bu nedenle araştırmanızı iyice yapın.

Prestashop konusunda desteğe ihtiyacınız var ise lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, her konuda sizlere yardımcı olmak için 7/24 online olarak hizmet veriyoruz. Chat bölümünden, Mail bölümünden yada Telefon aracılığı ile bizden bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla Geliyoo…

 

Yorum Yazın

No Comments