Hazır e-Ticaret Sitesi Prestashop 1.7 Türkçe Ücretsiz İndir Yükle Kullan!

1 Comment

Hazır e-Ticaret Sitesi Prestashop 1.7 Türkçe Ücretsiz İndir Yükle Kullan!

Bildiğiniz gibi Prestashop Türkiye’de giderek yaygınlaşan ve kullanım konusunda en başarılı e-Ticaret sitesi yazılımlarından bir tanesi. Türkçe desteği ve forumlarında Türkçe yardımı da bulunan Prestashop artık yeni versiyonu yani 1.7 ile hizmet vermeye başladı. Prestashop da neler yenilendi ve kullanıcılar için hangi kolaylıklar getirildi şöyle bir göz atalım.

  • Prestashop ürün ekleme bölümü yenilendi!

Prestashop’un Yeni 1.7 versiyonunda eski tarz ürün ekleme kaldırıldı ve yerine daha yeni kolay ve akıllı ürün ekleme özelliği getirildi. Bu akıllı ürün ekleme özelliği neler barındırıyor şöyle bir bakalım.

Prestashop 1.7 Ürün Ekleme

Prestashop 1.7 Ürün Ekleme

Sürükle bırak teknolojisinin yeni prestashop a da uyumlu olduğunu görüyoruz. Burada resimleri sadece bilgisayarınızın masaüstünden tutup siteye bırakarak ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda Browser’dan seçme ve toplu yükleme özellikleri de bulunan bu teknik size daha hızlı ürün ekleme olanağı sunacaktır.

  • Prestashop 1.7 SEO url ayarları yenilendi ve geliştirildi. 

Prestashop 1.7 yeni SEO ayarları ile aslında parmak ısırtıyor diyebiliriz. Arama motoru optimizasyonuna tam uyumu ile Prestashop için en güzel SEO yapılandırması bu seride ortaya çıkmış durumda. Elbette 1.7’de çok yeni şu anda mükemmelliğe yakın bir değişiklik var mı bunu zaman gösterecek ancak şu anda görülen o ki oldukça başarılı bir yapılandırma oldu. Ürün ekleme kısmının hemen yanında SEO ayarlarını bulacaksınız dilerseniz çok uzun bir url adresini kısaltabilir dilerseniz değiştireblirsiniz. Değiştirme sonrasında kesinlikle yeni İndex’den ya da eski İndex’den korkmanıza gerek yok Prestashop verdiği id yapısı ile eski url yi de değişmiş olan yeni url ye yönlendirebilme özelliğine sahip dolayısıyla Browser’a id üzerinden komut veriyor ve yeni url ye sevk ediyor yani bir üründe URL değişse bile o URL nin eskisi de aynı şekilde çalışıyor.

  • Prestashop 1.7 modül kurulumu ve hızlı yapılandırma.

Prestashop’un 1.7 versiyonunda artık direkt olarak prestashop a bağlanabilir prestashop modülleri içinden arama yapabilir satın alabilir ve kurabilirsiniz. Yeni modül yapılandırması ile Prestashop sizlere değişik olanalar sunuyor. Ancak 1.7’ye her modül uyumlu değil ayrıca modüller artık çok daha fazla kontrollü şekilde yayınlanıyor. Dikkat etmeniz gereken bir husus daha var lisansız modül kullanmayın. Size NULL modül satan kişilerden uzak durun. Unutmayın bu bir e-ticaret sitesi içerisinde kredi kartı bilgisi tutuyor ve kimlerin kredi kartı ile sorun yaşayacağını bilemezsiniz. Buna sebebiyet vermemek için null modüllerden uzak durun.

Prestashop 1.7 Modüller

Prestashop 1.7 Modüller

  • Prestashop 1.7 Temalar ve yeni Tema Yapılandırması.

Prestashop’un 1.7‘ye uyumlu bir çok tema yapıldı ve halen yapılmaya da devam ediyor. Yeni tema ile uyumlu olan olmayan bir çok modül de olabilir bu nedenle tavsiyemiz Default temadan şaşmayın. Ancak yeni temalarda oldukça güzel ve her yapıya uyumlu şekilde yapılandırılmış durumda. Default’un yanı sıra kullanabileceğiniz yeni temaları dikkatlice okuyarak alın. Detaylarına bakın mutlaka ve geri dönüşleri okuyun.

 

Prestashop 1.7’yi ücretsiz olarak indirip kurabilirsiniz. Destek almak istediğiniz her konuda bize yazabilirsiniz. Sizlere 7/24 destek veriyoruz. Prestashop kurulum, kullanım, hosting, yapılandırma ve optimizasyon konusunda gereken tüm desteği almanız mümkün.

Prestashop 1.7’yi Ücretsiz Hemen İndirmek İçin Tıklayın

Prestashop 1.7 Ücretsiz İndir