Organik Hit ile e-Ticaret’in önemi

No Comments

Ürünleriniz var ve müterilerinize ulaşmak istiyorsunuz, organik hit ile e-ticaret’in önemi burada devreye giriyor. Müşteri kitlenize ulaşabileceğiniz en önemli ayrıntı arama motorlarında ön görülen sizin için en değerli kelimelerde müşteriye ulaşmak.

Organik hit nedir ve hangi amaçta kulanılır?
Sitenizin doğru kelimelerde arama motorlarında ya da diğer sitelerde almış olduğu linklerden tıklanarak gelen trafiğe organik trafik denir. Kullanıcının bir bağlantı üzerinde bireysel olarak yağtığı işlemdir. Bu aslında arama motorları ile sınırlı ancak zaman zaman bazı link tıklamalarını da organik tıklama ve trafik olarak algılayabiliyor sistem.

Gelen bu tıklamalar sizin kalite ve ulaşılabilirliğinizi arttırırdığı gibi arama motorlarından gelen trafiği de organik trafik olarak kaydetmesine neden olur. Bu durumda arama motorlarında oluşan bu tıklamalar arama motoru için Click Stream adı verdiğimiz bir teknik sayesinde sizi üst sıralara taşır. Arama motoru şu mantıkta çalışırü kullanıcıya ulaşabilen başlık, arama sonrası tıklama oranı, arama sonrası sayfada kalma oranı, sayfa içeriği, hemen çıkma oranı, kalıcılık oranı, okuma ve içerik de yer alan link oranı gibi bir çok faktörü birarada araştırır.

Organik hit gelip gelmediğini nasıl anlarım?
Google’ın ve bir çok internet sitesiinin analitik uygulaması bulunuyor, bu uygulamayı PHP kodu ile de çekebilir script olarak da sitenizin footer bölümüne ekleyebilirsiniz. Google’a ait bu kodu eklediğiniz de google hesabınız üzerinden analitik uygulamasına bağlanarak günlük bazda aylık bazda yıllık bazda raporlama alabilirsiniz. Bu içeriklerin yanı sıra hangi linklerden geldiği, hangi kelimelerden tıklandığı, hangi içeriklerin daha yoğun okunduğu ve daha bir çok özellikten faydalanabilirsiniz.

Google Analitik Sitesine BURADAN ulaşabilirsiniz…

Organik Trafiğin E-Ticaret ile İlgisi nedir?
Sitenize gelecek olan organik trafik belirlediğiniz kelimelerde sizi üst sıralara taşıyacaktır, arama sonuçlarında yukarıya adım adım çıkmanız reklam maliyetlerinde azalma ve statik olarak arama sonrasında ilk sayfada yer almanıza neden olacaktır. Sayfanızın bir çok değeri analiz edildikten sonra kullanıcıya daha hızlı ulaşarak istediğiniz sonuca ulaşabileceksiniz. Ürün satışlarınızda artış ve beklentileri karşılayan bir site sahibi olacaksınız.

E-Ticaret Sitesi’ne nasıl organik hit alabilirim?
Bunun için yapmanız gereken sitenizde benzersiz içerik kullanmak, bunun zor olduğunu biliyoruz, bu konuda servislerimizden faydalanabilirsiniz. Organik Hit satın alınması gereken bir şey değildir. Arama motorları vasıtası ile doğal olarak oluşması gereken bir şeydir, alacağınız her organik hit size zarar da getirebilir. Siteniz asla iyi bir duruma gelmeyebilir. Bu nedenle lütfen bize danışın konu hakkında referans ve hizmetlerimizden faydalanın.

Organik Hit mi önemli Anchor Text ile Backlink mi?
Bu soru şuna benziyor yemek yemek mi önemli yemeği tuzlu yada tussuz yemek mi? Arama motorlarının günümüzde önemli olması ile birlikte her şey farklı bir dizine dayandı. Bu alanda yapacağınız her çalışma önemli ancak kalitesi ve özellikleri sizin sağlıklı satış yapıp, müşteri kitlenize ulaşıp ulaşamayacağınızı gösteriyor.

Bu site’de yayınlanan içerikler kesinlikle kopyalanamaz, başka bir alan ve yerde içerik değiştirilerek ya da başlık değiştirilerek paylaşılamaz. İçerik paylaşımı sadece izin ile gerçekleştirilir. İzinsiz paylaşımların kaldırılması için yasal işlem direkt olarak host firması ve bilgi iletişim kurumu ile olacaktır.

 

Yorum Yazın

No Comments