Online E-Ticaret Stratejik Pazarlama Yöntemleri

No Comments
Online E-ticaret Pazarlama

Online E-Ticaret Stratejik Pazarlama Yöntemleri‘ni hemen her e-ticaret sitesi sahibi bilmektedir. Bu stratejiler sayesinde ürün tanıtımı ve pazarda pay sahibi olmak için kolay ulaşılabilir olmalısınız. Bu stratejileri doğru uyguladığınız zaman kar, yanlış uyguladığınız zaman zarar getirebilir.

Online E-Ticaret Pazarlama Stratejisi nedir? Bir e-ticaret sitesinin sosyal platformlar kullanılarak dağıtılması, kullanıcı ve sabit müşteri potansiyelinin yakalanması için kullanılan yöntemdir. Online e-ticaret sitesinin hemen her linkini sosyal platformlarda rss aracılığı ile paylaşabilirsiniz. Sitenizde bulunan XML , Feed ve Rss bağlantıları sayesinde eklemiş olduğunu ürünlerin ve aynı zamanda yeni ekleyeceğiniz ürünlerin sosyal platformlara dağılması ile müşteri kitlenizi arttırabilirsiniz.

Online E-Ticaret Pazarlama da Instagram’ın önemi

Ürünlerinizi instagram sayesinde kullanıcı kitlenize ya da tercih eden müşteri kitlenize rahatlıkla ulaştırabilirsiniz. Instagram da açacağınız bir hesap içerisinde ürün resimlerinizi paylaşarak müşterilerinize ürünlerinizin model ve çeşitlerini tanıtabilir. Web sitenize yönlendirerek alım yapmalarını kolaylaştırabilirsiniz.

Online E-Ticaret’in Facebook da kullanımı
Şirketinize özel bir sayfa üzerinde ürünlerinizi tıpkı Instagram da olduğu gibi paylaşabilirsiniz. Facebook’un bir avantajı link şeklinde paylaşabiliyorl olmanızdır. Bu sayede kullanıcı ya da müşterileriniz kolaylıkla sitenizde yer alan ürüne direkt olarak gidebilirler.

Online E-Ticaret ve Twitter Kullanımı Hakkında
Twitter kullanıcılarına ulaşmak istediğiniz e-ticaret alanı biraz daha farklı olmakla birlikte kullanıcı kitlesi ile iletişim diğer platformlara göre daha esnektir. Ancak gelecek olan trafiği öncelik olarak twitter kendi ksaltılmış URL adresine verir. Bunun sebebi yazı içerisinde daha fazla alan kullanımı oluşturmaktır. Bununla birlikte hem twitter da hem instagram da hemde facebook da ve google plus ile linkedin gibi platformlar da HASHTAG kullanarak linklerinizi paylaşabilirsiniz.

Örneğin: #yüzük #e-ticaret #geliyoo şeklinde yazı içerisinde bu içeriklere de yer vermeniz durumunda arama sonuçlarında sizlerin ürünlerini gösterecektir böylece sizi görmemiş olan müşterilerinizde resimlerinizi ya da ürün fotoğraflarınızı görerek size ulaşma imkanı bulabilirler.

Online E-Ticaret Linkedin Tanıtımları Hakkında

Linkedin diğer platformlara nazaran daha farklı bir yapıda oluşturulmuştur, bu platform iş dünyası için kullanılan bir sisteme sahiptir. Daha çok şirket tanıtımlarınız, potansiyel yenilikleriniz güncellemeleriniz şirket ve personel hakkında detaylar yer alır. Bu alanı ürün tanıtımı için kullanmanız şirketiniz için hoş olmayabilir. Ancak eğer bir software firması ya da özel bir ürün tanıtmanız gerekiyor ise bu platformu da kullanabilirsiniz. Personel bulmanız ve iş geliştirme için destek alabileceğiniz bir çok alan bulunuyor.

 

Yorum Yazın

No Comments