Instagram Hesabım Kapandı E-Ticaret’im Bitti! İş İşten Geçmeden..

No Comments

Merhaba Instagram üzerinden e-ticaret yürütmeye çalışan girişimci kardeşim, bu yazmıza ulaştıysan sanırım iş işten çoktan geçmiş, aylarca emek harcadığınız beli reklam vererek büyüttüğünüz instagram hesabınız kapandı ve nasıl açarım diye arayışa düştünüz. Size yardımcı olacak en doğru adrestesiniz fakat aylardır uyarıyoruz, özellikle instagram firmalarına ücretsiz eticaret sitesi dahi yaptığımızı duyurduk, instagram geçici bir reklam mecrası, hesabınız kapanırsa yolda kalmayın, kendi e-ticaret sitenizi açın ve güvenli limana demir atın dedik. Şimdilik geçmiş olsun diyelim ve sizin için neler yapabileceğimize bir göz atalım.

 

We’ve removed or disabled access to the following content that you posted on Instagram because a third party reported that your offer of goods and/or promotion of the sale of goods infringes on their trademark rights:

Photo: burda fotoğraf için yazdığınız açıklama reklam sloganı veya şikayete konu olan marka geçiyordu. ilgili fotoğrafı kaldırmanız için gelen uyarı örneği.

If you believe that this content should not have been removed from Instagram, you can contact the complaining party directly to resolve your issue:

Report #: 170231636732345871111
Rights Owner: Hak Sahibi Firma
Email: Şikayet gelen firmaya ait email
Trademark: Telif Hakkı Markası

If an agreement is reached to restore the reported content, please have the complaining party email us with their consent and include the report number.

We strongly encourage you to review the content you have posted to Instagram to make sure that you have not posted any other infringing content, as it is our policy to terminate the accounts of repeat infringers when appropriate.

For more information about intellectual property, please visit our Help Center:

https://help.instagram.com/535503073130320/

Thanks,

The Instagram Team

Evet sanırım yukarıdakine benzer bir kaç email aldnız ve hesabınız kapatıldı. Bu durumda aslında elinizden çokta bir şey gelmez çünkü telif hakkı en çok dikkat edile konudur interntte ve özellikle replika ürünler satıyorsanız, veya bir markanın adını kullanarak izinsiz olarak ismini ve görsellerini veya benzer ürün fotoğraflarını paylaşmıssanız kanıtlı olarak şikayet belgelenerek instagram tarafından işlem görürsünüz ve kalıcı olarak hesabınız silinebilir. Facebook bunu yaklaşık 2 yıl önce yapmıştı zaten Instagram ve Whatsapp’ın bir Facebook şirketi olduğunu yani instagram ve whatsapp’ın facebook’a ait olduğunu unutmayın. Zamanında facebook’ta sayfa sahibi olan firma veya yüksek takipçili ticarileşmiş hesapların başına ne geldi ise aynı prosedür instagram hesabı sahiplerininde başına gelecektir.

 

Peki bu durumda yapılması gereken nedir?

  1. Öncelikle kendinize ait bir E-Ticaret Sitesi açmak, yaşadığınız tecürbeden sonra en doğru adım olacaktır.
  2.  Instagram ile iletişime geçerek durumun yanlışlık olduğunu belirten ve özür mahiyeti taşıyan, ayrıca böyle bir durumun veya paylaşımın tekrarlanmayacağını belirten bir email yazarak hesabı geri istemek. (mail ingilizce olması önemli.)

Bir e-ticaret sitesi sahibi olursanız müşterileriniz herzaman sizinle irtibatta kalabilir, verdiğiniz reklamlar geçici siparişler değil, kalıcı müşterilere dönüşür. Olası problemlerde biz firmayız, sitemiz var ve sosyal medya hesabımız bu sitemizi ve markamızı temsil ediyor diyerek eliniz daha kuvvetli olur. Bir websitesi sahibi olarak müşterilerinize toplu mail ve sms atma şansınız olur, yeni hesabımız veya yeni ürünlerimiz diye mailler atabilirsiniz. İnternet sektöründe hala en geçerli reklam modellerinden biridir email, bu acı tecrübenizi es geçmeyin ve bu vesile ile kendi e-ticaretinizin sahibi olur. Girişimci firmaları herzaman destekliyoruz.

Kendi E-Ticaret sitenizi kurmak ve instagram hesabınızı geri alabilmek hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize CANLI chat’ten ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Yazın

No Comments