Google reklamları ve e-ticaret sitesi üzerindeki etkisi hakkında analiz.

2 Comments
Google Reklamları

Google reklamları ve e-ticaret sitesi üzerindeki etkisi hakkında analiz. Yıllardır Google‘ın üstünlüğü değişmez bir gerçek, Google Reklam etkisi her zaman adından söz ettirecek kadar yüksek. Google Adwords‘ün etkisi e-ticaret sitelerinde oldukça yüksek. Kullanıcı odaklı reklam potansiyeli ile yeni çıkarmış olduğu uygulamalar ve modüller ile açık kaynak kodlu çalışmalara verdiği önemi de göstermiş oldu.

Google Partner

Google Partner

Google Merchant‘dan bahsediyorum. Google Merchant‘ın uygulamışolduğu kullanıcı odaklı reklam modeli ile E-ticaret sitesi sahibi ile Müşteri’yi çok etkin şekilde buluşturuyor. Bu buluşma direkt olarak odaklı satış anlamına geliyor. Kişi aradığı ürünü direkt olarak karşısında bulabiliyor. Böylece hem fiyat konusunda hem de ürün portföyü konusunda sorun yaşamadan kullanıcı ile siteyi buluşturuyor.

Türkiye’de e-ticaret pazarı gün geçtikçe gelişiyor ve ilerliyor. Mobil E-ticaret sektöründe ve E-ticaret Reklamları konusunda ciddi şekilde etkin rol oynamaya devam ediyor. Peki bu sektörde tıklama ve maliyet neden istenilen biçimde değil bazı sektörlerde neden maliyetler kelime bazında çok yüksek. Bunun için çeşitli stratejik yapılar var, bunu reklam uzmanı ile görüşerek çözebilirsiniz. Aynı zamanda Adwors Reklam Uzmanın’dan yardım alabilirsiniz.

Reklam konusunda sizlere hem Google Reklamları hem de Instagram, Facebook ve arama motoruları üzerindeki reklam alanlarında bizlere chat üzerinden ulaşarak da destek alabilirsiniz. E-ticaret reklam alanında kullandığınız yazılıma uyumlu olarak çeşitli alternatif reklam yöntemleri geliştirebiliriz. Bu alanlarda size sunacağımız çözümler tarafımızca geliştirilmiş olan reklam yöntemlerinin yanı sıra farklı reklam modelleri ile de kullanıcı odaklı ve ürün satışına dayalı reklamlar ile kanıtlanmış reklam modelleridir.

Instagram Satıcıları için hazırladığımız ve çok yakında yayına açmayı planladığımız bir projemiz bulunuyor. Bu proje sayesinde instagram adresi üzerinde yayınlamış olduğunuz ürünlerinize direkt olarak kullanıcı odaklı satış linki sunabileceksiniz. Artık instagram firmaları e-ticaret linklerini kullanabilecek ve potansiyel müşterilerini direkt olarak sitelerine yönlendirebilecekler.

Facebook ve diğer sosyal ağlar içinde aynı proje üzerinde çalışmalarımız devam etmektedir. Ancak facebook’da paylaşılan ürünler link ile de paylaşılabildiği için Facebook’un bu tür bir ihtiyacı bulunmuyor. Facebook giderek büyüyen ağı içerisinde kullancılarına doğru alternatifleri sunmaya devam ediyor. Lakin ne yazık ki, instagram’ın e-ticaret konusunda yapacağı atak hemen herkesi etkileyecektir. Bu e-ticaret alanındaki bir çok firmanın kapanması anlamına da gelebilir.