Google Merchant’ın E-ticaret’de kullanımı ve avantajları hakkında.

No Comments
Google Merchant Reklamları

Google Merchant Merkezi kullanımı ve avantajları hakkında bilmeniz gereken ilk önemli unsur, diğer reklam yöntemlerinden çok daha uygun olduğu. Google Merchant çok yönlü arama sistemlerine ve reklam yayını yapan firmalara paylaştırılabilen bir reklam merkezi. Bu Google servisi Adwords ve Reklam networklerinden farklı olarak sizlere özel kullanıcı odaklı reklam özelliği sunmaktadır. Ürün odaklı reklamlarınızın yayınlanmasında kullanıcıya tam anlamı ile ulaşmanızı sağlayacak olan bir reklam merkezi. Bir çok avantajı bulunuyor.

 1. Daha ucuz Google reklamı
 2. Daha hızlı entegrasyon
 3. Reklam odaklama
 4. Kolay reklam düzenlemesi
 5. XML ile tüm siteyi aktarma kolaylığı
 6. Ürün ve Fiyat güncellemesi
 7. Google Reklam desteği
 8. Tam kelime veya ürün ile arama sonucu
 9. Resimli ürün gösterimi
 10. Fiyatlı ürün gösterimi
 11. Açıklamalı ürün gösterimi
 12. Reklam optimizasyonu kolaylığı

Daha bir çok avantajını sayabiliriz, ancak genel olarak e-ticaret sitesi sahiplerinin isteyebileceği hemen her özelliğe sahip bir yapısı bulunuyor. Google Merchant‘ın her siteye ayrı bir yazılım yada modül ile eklendiğini unutmayınız. Mevcut sitenizin altyapısı buna uyumlu değil ise aktarım konusunda sorunlar yaşayabilirsiniz. Google’ın bir çok açık kaynak kodlu yazılıma ekleme kolaylığı bulunuyor. Ancak Google Merchant kullanımı diğer reklam kullanımlarından çok daha zor ve sancılı bir süreç ile işliyor.

Kullanıcılarına ciddi avantajlar sunan bu servis sayesinde reklam tıklama maliyetlerini düşürebilirsiniz. Ayrıca reklam optimizasyonlarınızda ciddi şekilde düzenleme yapabilirsiniz. Müşteri kitlenize çok daha kısa sürede ulaşarak daha çok satış yapabilirsiniz.

Eğer e-ticaret siteniz veya e-ticaret yazılımınız Google Merchant’a uyumlu değil ise ne yapmanız gerekiyor?

E-ticaret Geliyoo olarak sizlere Google Merchant özelliği olan bir e-ticaret sitesi kuruyoruz. E-ticaret Sitesi Fiyatları bölümünden e-ticaret yazılımı fiyatlarımızı görebilirsiniz. Bunun yanı sıra haricen Google Merchant modülü almanız gerekiyor. E-ticaret sitesi kurulumu bittiğinde ister 10 bin ister 100 bin ürününüz olsun. Google’a tüm ürünlerinizi entegre ediyoruz. Bunun için herhangi bir servis ücreti almıyoruz. Reklamların geri dönüşünden kesinlikle memnun kalacağınızdan eminiz. Müşterilerinize doğru şekilde ulaşmak istiyorsanız. Sizlere sunduğumuz bu önemli fırsattan yararlanmanızı tavsiye ediyoruz.

Reklam günümüzde vazgeçilmez bir araç, hele internet gibi büyük bir alanda reklamsız doğru kitleye ulaşmak neredeyse imkansız. Artık Google Merchant ile daha iyi ve daha kolay şekilde müşteri kitlenize ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Yazın

No Comments