Girişimciler için e-Ticaret yatırımı ve zorlukları nasıl çözebileceği hakkında.

2 Comments
Girişimci e-Ticaret

Girişimciler için e-Ticaret yatırımı ve zorlukları nasıl çözebileceği hakkında.

Türkiye’de giderek artan e-ticaret pazarı yeni girişimciler içinde ışık oluyor. Ancak her girişim istenildiği gibi sonuçlanmıyor ne yazık ki; bunun başlıca nedenleri e-ticaret firmalarının girişimcilere gereken özeni göstermiyor ve gereken desteği vermiyor olması. Her girişimci e-ticaret e atıldığı andan itibaren para kazanmak ister. Ister reklam ile olsun, isterse SEO çalışması ile. Hiç bir önemi yok bunun. Önemli olan girişimcinin para kazanmasını sağlamaktır.

 

E-Ticaret Paketti

E-Ticaret Paketti

E-ticaret sitesini açan hemen her firma sadece yazılımı vererek kategorileri, resim yüklemesini, ürün eklemesini bile göstermiyor. Girişimci ilk kez tanıştığı bu panel ile afallıyor ve zorluklar ile karşılaşıyor. Kendisi çözmek istiyor. Uğraşıyor, başardığı şeylerde oluyor başaramadıkları da. Çünkü e-ticaret hakkında bir bir şey bilmeden bu dünyaya atılıyor. SSL nedir? Kategoriler nasıl eklenir? Ürün nasıl eklenir? Nasıl ödeme alınır? SanalPos nedir? bütün bu soruların cevabını ararken karşısına yeni yeni şeyler çıkıyor.

E-ticaretin aslında kazandırmadığı zaman sadece ciddi bir masraf olduğu gerçeği. Ancak E-ticaret Geliyoo müşterileri bu tür zorluklar ile karşılaşmıyor. Çünkü, biz hizmet veriyoruz. Gerçek anlamda bir hizmet. Size her konuda yardımcı oluyoruz. Daha sitenizi açtığınız ve ürünlerinizi eklediğiniz ilk günden itibaren bile satış yapmanıza olanak tanıycak çeşitli alternatif yollar üretiyoruz. Hiç bir şey çalışmadan kazanılmaz. Sizin için gece gündüz hiç durmadan çalışıyoruz. Daha çok kazanmanız daha iyi şartlarda ürün satışı yapabilmeniz için.

Online E-ticaret Pazarlama

Online E-ticaret Pazarlama

Şu ana kadar hiç bir müşterimiz gerçek anlamda “Bizi Dinleyen ve Anlayan” hiç bir müşterimiz zarar etmedi. Biz zarar etmesine müsaade etmedik. belki onlar farkında olmadı ama gece gündüz onların daha iyi koşullarda satış yapması için ç alıştık. Geldiğimiz noktada halen eksiklerimiz var. Ancak daha da iyisi için hiç durmadan çalışıyoruz. Müşterilerimizin memnuniyeti sitelerindeki panelde ürünlerin satışını ve müşterilerinden geri dönüşleri görünmeye başlayınca bizleri de memnun ediyor.

Hemen her müşterimiz reklam çalışmalarından faydalanıyor reklam vazgeçilmez bir araç. Hiç bir zaman kötüsü olmaz reklamın. En kötü reklam bile en iti reklamdan daha etkin sonuç bırakabilir. İster marka olmak için isterseniz ürün satmak için hangi reklam modeli olursa olsun sizin için hemen her platformda bunu sağlıyoruz. kendi yazılım altyapımız olduğu sürece hemen her yerde entegrasyonları kolayca ve hızlı şekilde yapabiliyoruz.

Girişimciler bu konular ile bilgilendirilmediği için ne yazık ki satış yapamıyor ve istedikleri başarıyı elde edemiyorlar. E-ticaret istatistiklerine bakıldığında büyük e-ticaret sitelerinin en çok parayı reklam giderlerine ayırdığını görüyoruz. kazançlarının büyük bir kısmını ister kar elde etsin ister etmesin kesinlikle reklama dayalı yatırımlara yöneltiyorlar. Reklam firmaları çoğunlukla %40 gibi komisyon oranları ile çalışıyorlar. Çünkü yaptıkları işin değerini ve getirisini biliyorlar. Burada size hizmet verirken kazanmışsınız kazanmamış ve kaybetmişsiniz kesinlikle buna bakmazlar. Kendi işlerini yapmış ve parasını almışlardır. Bu sonuç sayesinde siz bir belirleme yaparsınız tamam mı devam mı?

genellikle girişimciler bu aşamadan sonra devam etmezler. Çünkü kanayan yaraya tuz basmak gibi gelir onlara, ilk seferde satış yapamadıysa sonraki aşamalarda da yapamayacağını düşünür ve vazgeçerler. %70 oranında bu böyledir. Ancak bazıları ise ısrarla devam ederler görünürlük artar ve reklam etkili olmaya başlar. Girişimcinin korkmaması ve bu alanda neler yapabileceğini görmesi için tüm imkanlarımız ile Girişimcilerin yayındayız.

E-ticaret Sitesi Sahibi Olmak İstiyorum diyorsanız Geliyoo E-ticaret size yeter.

E-ticaret Fiyatları 

E-ticaret Modülleri

E-Ticaret Temaları

Bölümlerini ziyaret ederek ve 7/24 chat üzerinden bizlerle öğrenmek istediğiniz e-ticaret detayları hakkında her türlü bilgiyi online olarak paylaşabilirsiniz.

 

Yorum Yazın

2 Comments
  1. Pingback: Girişimciler için e-Ticaret yatırımı ve zorlukları nasıl çözebileceği hakkında.

    • web delisi
    • Ocak 10, 2017
    Cevapla

    Girişimcilerin bu yazıları okuması oldukça önemli, bence her girişimci bu tür şeylere dikkat ederek girişim yaparsa harcadıkları para booşa gitmez.