En İyi Ücretsiz Bedava CDN Firmaları Listesi

No Comments
Ücretsiz CDN

En İyi Ücretsiz Bedava CDN Firmaları Listesi
Ücretsiz CDN’in sizlere faydaları ve aynı zamanda zararları konusunda biraz bilgi vererek başlayalım yazımıza. CDN; bildiğiniz gibi bir çok POP noktasına sitenizi dağıtarak hemen her yerden kullanıcıların aynı hızda sitenize girmesini sağlayan bir sistem. Hem arama motorları, hem de müşterileriniz ya da kullanıncılarınız daha hızlı sayfa ziyareti yapabilirler.

E-Ticaret Sitesi İçin CDN’in Önemi Nedir?
Yüksek potansiyelli kullanıcı kitlesine sahip sitelerin CDN kullanması kaçınılmazdır, bu site trafiğinden sitenin kullanıcı yoğunluğuna kadar hemen herşeyi etkiler. CDN sizlere trafik kazanımı kadar hız da katacağı için önemli dosyaların CDN aracına verilmesi sitede güçlü ve hızlı bir yapı oluşturacaktır.

E-Ticaret Sitesi İçin Hangi Dosyalar CDN’e Verilmelidir?
E-Ticaret Sitesi altyapısında kullandığınız dosya yapısına göre, CSS, Js, Ajax, PNG, JPG, JPEG, tüm dillerde ve font dosyaları da dahil olmak üzere bir çok dosyayı CDN’e gönderebilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Bedava CDN Firması Hangisi?

Tabi Bu konuda sizlere bir çok firma sunacağız ancak bunun öncesinde şunu söylemeliyiz. Bedava kullanım sonrası paralı sürüme geçmeniz menfaatinize olacaktır.

KEYCDN
İlk Sıraya KEYCDN‘i koyuyoruz üstteki linke tıklayarak KEYCDN‘e ulaşabilirsiniz. Keycdn’in size kolay kullanım arayüzü sunmasının yanı sıra çok hızlı ve güvenli olabilecek SSL sistemine de hem sizin SSL sertifikanız ile hem de oluşturacağınız Wildcard sertifika ile bağlantı imkanı sağlıyor. CDN’de ve Günümüzde SSL’in önemli olduğu bir alanda bu imkanı düzgünce ve özgürce veren başka firma yok! Araştırmamız sonucu E-Ticaret Sİteleri başta olmak üzere WordPress ve diğer açık kaynak kodlu sitelerin başlıca tercihi bu olmalı.

CLOUDFLARE

CDN konusunda devleşmiş bir firma ancak bazı eksileri bulunuyor, Ücretsiz CDN denildiğinde akla ilk gelen DNS bazlı CDN bağlantısı veren bir firma Cloudflare, ancak başarılı olduğu saldırı güvenliği kısmının dışında diğer etkilerde bazı sorunları bulunuyor. SSL desteği olsa dahi, SSL’de eğer ucuz bir SSL kullanıyorsanız bir çok browser’da siteniz görüntülenemiyor. Örneğin 9 dolarlık bir SSL’de sitenizi eski browserı olanlar göremez ve bazı yeni mobil browserlar. Ancak diğer yandan güçlü koruması, Firewall Özelliği, IP ve Ülke Bloklama, Giriş Kısıylaması, HTML,CSS,JS gibi dosyaların optimizasyonu ve daha bir çok konuda biçilmiş kaftandır.

MAXCDN

Max CDN’in bir çok özelliği KEYCDN ile aynı gibi görünsede EDGECAST’in bir yan ürünü rolünden bir türlü kurtulamayan MAX CDN ne yazıkki eski tadını vermiyor. İlk çıktığında Vbulletin altyapısına VBSEO ile uyumlu olarak piyasaya sürülen MAXCDN bir çok kullanıncının gözdesi olmuştu. Ancak Yoğun ilgi ücretsiz olduğu içindi. Bir süre sonra ücretli olarak kullanım sağlamaya başlayınca insanlar farklı CDN kullanımlarına dönüş yaptılar. Yinede bir çok POP noktası bulunan MAXCDN açık kaynak kodlu yazılımlar için oldukça iyi CDN özellikleri sunmakta SSL desteği de bulunuyor. Ancak ücetli sürümde.

Yukarı’da veriğimiz 3 firmanın dışındaki diğer firmaları incelemedik. Ancak inceleme sonrasında sizlere buradan yazacağız. Size Başlangıç için kesinlikle KEYCDN‘i öneriyoruz.

KEYCDN kurulumu ve desteği hakkında SERVİSLER bölümünden bize ulaşarak yardım alabilirsiniz. 1 SAAT içerisinde sitenizde yüksek performanslı CDN kurulumu servis ücreti ile sağlanmaktadır.

 

Yorum Yazın

No Comments