En İyi E-Ticaret Sitesi Yazılımı Hangisi?

No Comments

En İyi E-Ticaret Sitesi Yazılımı Hangisi?

E-Ticaret Sitesi Yazılımı sizin için oldukça önemli bir konu, hangi yazılım ne kadara mal oluyor, hangi yazılım sizin için daha iyi, hangi yazılımda hangi özellikleri kullanabilirsiniz. Sizler için bunları araştırdık ve bir başlık altında topladık. Öncelikli olarak kullandığınız hosting ve sunucu bilgisine dikkat etmelisiniz. Bu sizin için ilk öncelik eğer bu işi bilmiyor ve yeni başlıyorsanız. İşiniz oldukça zor, henüz bu yazıyı okumaya başlamışken gelin servislerimizden faydalanın sizin için en iyi e-ticaret sitesi yazılımını bir kaç gün içinde aktif edelim ve kullanmaya başlayın.

Şayet ben bunu kendim yapmak istiyorum diyorsanız işte o zaman sizlere şunu söyleyebiliriz. İlk olarak en kolay yapıdan başlayalım.

PRESTASHOP

PHP tabanlı bir web hostinge ihtyacınız olacak, bu e-ticaret yazılımı size kolay kullanım arayüzünün yanı sıra hızlı ve etkili bir kurulum olanağı da sağlıyor. Kurulum sonrasında admin girişinizi değiştirir, bu da spam kullanıcıların admin denemesi yapmasına engel olur, aynı zamanda htaccess kurallarını kendisi oluşturur, canonical url yapısına sahiptir. SEO için hemen her ayarı zaten içerisinde bulunan bir yapıya sahiptir. PrestaShop‘un kurulumu kolay kullanımı da bir o kadar kolaydır. Ancak eğer işi biliyorsanız işte o zaman günlerinizi alabilir. Çünkü PrestaShop da bazı özellikler default yani sistemin ana özellikleridir. Cache konusunda bir sıkıntı yaşadığınızda cache dosyalarını sunucu içinden yada hostingden temizlemeniz gerekir. Bunun yanı sıra modüllerin çakışması, her modül uyumlu olmadığı için uyumlu olan modülün birbirine çakışan yanlarının ayıklanması ve düzenlenmesi oldukça uzun zaman alır.

PrestaShop kurulumu için servislerimizden faydalanabilirsiniz.

Magento

Magento’nun güçlü bir altyapısı bulunmaktadır, yine PHP tabanlı bir sunucu yada hostinge ihtiyacınız olacak, ancak magentou ücretli olarak kullanmadığınız sürece oldukça ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz bu nedenle sizlere Magento’yu ücretli olarak öneriyoruz.

OpenCart

E-Ticaret Siteleri için kolay kullanımı olan yazılımlar arasında opencart da bulunuyor, ancak nedense bazı sistem hataları halen giderilmemiş olması, temalarda istenilen güzelliği verebilsede modüllerde aynı başarıyı göstermemiş olması biraz sıkıntılı. Bir çok kişi opencart dan memnun ancak memnun olmayanların listesi de artık uzamaya başladı.

WordPress

Woocommerce tanablı bir yazılım kullanarak wordpress içerisinde sizde kendi E-Ticaret Sitenizi kurabilirsiniz. Kolay kullanım arayüzü ve wordpress altyapısını kullanarak tasarlanmış olan sistemi oldukça başarılı sonuçlar almanızı sağlayabilir ancak kullanıcı biraz farklı olduğu için profesyonel kişilere teslim etmenizde fayda var.

 

Yorum Yazın

No Comments