e-Ticaret’te Mobil Uygulama Dönemi Başladı

No Comments

e-Ticaret sitelerinin mobil ortama taşınması ile e-Ticaret’te Mobil Uygulama Dönemi Başladı artık hemen her kuruluşun bir mobil appsi bulunuyor. Bu konuda daha kullanışlı ve hızlı alışveriş imkanı sunan Mobil APP’ler kullanıcı içinde site sahibi içinde oldukça faydalı bileşenlerden oluşuyor.

Örneğin: Mobil APP’de bildirim gönderebiliyorsunuz, böylece kullanıcıyı uyarma şansınız oluyor. Bildirimler sayesinde ulaştığınız kitle indiren kişi sayısı ile eşit olarak satışlarda reklam kullanımını azaltıyor ve kendi programınızı kullanma imkanı sunuyor size. Artık Mobile Uygulamalrı günümüz teknolojisine bağlı olarak bir çok bilgisayara da entegre olabildiğini biliyoruz. Mesela Google’a ait Google Chrome Browser özelliğinde bir çok uygulamayı aktif olarak kullanabiliyorsunuz.

Mobil uygulamaların avantajları ve dezavantajları
Mobil uygulamalar kullanıcıya ulaşmakta kullanabileceğiniz en önemli araçlardan biri, mobile yönlendirme yapan sitelerde APP’yi indirmesi için bir link oluşuyor. Bu sayede kullanıcı istediği APP bağlantısını kurarak giriş yapıyor ve ürünleri daha kolay şekilde seçip karşılaştırıp inceleyebiliyor. Web kullanırken yaşadığı takılmalar ve zorluklar ortadan kalkıyor. Böylece daha hızlı erişim ve dolaşım imkanı buluyor.

Pek dezavantajı bulunmuyor yer kaplaması ve kullanıcının indirme sorunu yaşaması dışında gözle görülür bir sorunu yok.

Mobil Uygulama ve APP’ler nasıl çalışıyor?
Sistem tabanı APP’ye bağlı olduğu için siz sadece sitenizde XML yada RSS tabanlı bir ürün çekimi kulanıyorsunuz. APP API KEY dediğimiz bir anahtar bağlantı ile ürünlere fiyatlara ve ödeme sistemine bağlanabiliyor. Bu sayede kullanıcıya tıpkı sitede dolaşır gibi dolaşma imkanı sunuyor. Kolay kullanımı ve erişilebilir olması nedeniyle oldukça revaçta.

Benim sitem Mobile App’ye uyumlu mu?
Bu aslında sitenizin altyapısına bağlı bir durum şayet PrestaShop kullanıyorsanız ya da Magento size bu konuda destek hizmeti verebiliyoruz. Yani Mobile App çalışmanızı kısa sürede entegre ederek kullanıma açabiliyoruz.

PrestaShop Mobil App ve Uygulaması nasıl çalışıyor?
PrestaShop’a kurduğumuz özel yazılmış bir modül sayesinde API bağlantısı sağlıyoruz. Bu sayede size ürünlerinizi APP’ye çekme imkanı sunucyoruz. Mobile APP’de dikkat etmeniz gereken ödeme stratejisi bu hemen her platformda yaşanan en ciddi sorun. Şu an için bunu sadece bir tek firma ile çözmüş görünüyoruz. Ancak bu firma Türkiye’de bulunan tüm bankalara entegre şekilde çalışıyor. Yaptığımız çalışma detaylarını burdan veremiyoruz ancak dilerseniz APP’yi satın alarak öğrenebilirsiniz.

Magento Mobile APP uygulaması nasıl çalışıyor?
Bu sistemde aynı presta gibi api ile çalışıyor daha entegre bir modüle sahip şayet magento kullanıyorsanız bir kaç gün içinde entegrasyonu tamamlayıp size yayına açabilir hale getirebiliyoruz. Bu konuda destek ekibimizden online olarak bilgi alabilirsiniz.

Mobile App Uygulaması Ücrets Aralığı nedir?
Aslında sabit bir ücretimiz var, ancak bu sabit ücrete yapılacak olan özel çalışmalar dahip değil.Mesela Logo Çalışması arka plan ve renk çalışması özel tasarım ve entegrasyon çalışması gibi. Şayet bu servisimizden faydalanmak isterseniz APP masrafı dışında SAATLİK SERVİS HİZMETİ de satın almanız gerekecektir.

 

Yorum Yazın

No Comments