E-Ticaret Sitesi XML ve Json Entegrasyonu Prestashop

No Comments
Json Entegrasyoun

E-Ticaret Sitesi XML ve Json Entegrasyonu Prestashop

E ticaret sitelerini açan kişilerin kolay şekilde ürün ekleyerek biran önce satışa başlamak için yapmış olduğu başlıca çalışmalardan biri de XML ya da Json entegrasyonu. Bu sayede toplu olarak ürün çekimi yaparak firmalara ait ürünlerin satışını gerçekleştirebiliyorlar. Bir çok kişi e ticaret sektörüne bu şekilde elinde hiç ürün olmadan giriş yapıyor. Bazı firmalarda bu sayede satışlarını arttırarak bir çok yerde site sahibi oluyorlar. Her iki taraf içinde kazançlı olan bu kısım zaman zaman sorunlara da neden olabiliyor. XML ve Json oldukça teferruatlı bir çalışma.

Kullanılan en bilindik yöntem XML için bir link verilmesidir, ancak bu ürün sayısına bağlı olarak sunucu altyapısı ve kullanım zorluğu da eklenince zulüm şekline dönüşebilir sizlere bazı pratik bilgiler vererek bu işi sizin için biraz daha kolay hale getirelim.

Prestashop sizin için ideal bir ücretsiz e-ticaret altyapısı olabilir, diğerlerini de deneyebilirsiniz ancak kolaylık ve optimizasyon için size önerimiz Prestashop. Diğer sitelerde yaşayabileceğiniz bir çok sorun size külfetli çıkabilir ancak Prestashop da hemen her şeye dair modül bulmanız mümkün. Destek almanız da daha kolay.

E-ticaret alt yapısını hazırladığımıza göre şimdi sırada XML aktarımı yapacağımız firma geliyor sıraya, bu firma hangi XML çıktısını yada Json çıktısını kullanıyor buna bir bakmak lazım. Herkes farklı XML çıktıları verebilir bu nedenle incelemek gerekiyor. Her ürün portföyü birbirinden ayrı kurallara dayalıdır. Renk, Ağırlık, İçeril, Detay stok ve daha bir çok özellikle XML içerisinde hangi verinin çekileceği düzenlenmeli. Bunun için bir modül kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

XML de tamamlandığında sıra çekim işlemi ve güncellemeye geliyor, bu sırada çekilen ürünlerin otomatik olarak güncellenmesi için bazı ayarlar yapmalısınız. İşin daha kolay halledilebilmesi için bilen birileri ile çalışmanız sizin için faydalı olacaktır.

XML için sadece bunlar da yeterli değil aslında, sitenizin sürekli olarak güncel kalmasını sağlayacak bazı özellikler de kullanmanız gerekebilir. Bunun için özel bazı modüller yada kodlar yazılması gerekebilir. Şayet bu konularda destek almak isterseniz sizlere Servisler kısmında bulunan konular ile ilgili ve E-Ticaret ile Prestashop konularında tüm servisleri verebiliriz.

Cpanel Kurulumu, Sunucu Servisleri ve E-ticaret Konusunda danışmanlık hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz.

Lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

 

Yorum Yazın

No Comments