E Ticaret Sitesi MySQL Performans Ayarları Optimizasyonu

1 Comment
mysql

E Ticaret Sitesi MySQL Performans Ayarları Optimizasyonu hakkında size bazı detaylar paylaşalım, son günlerde Cpanel ve Apache’de ciddi güncellemeler yapıldı. Bildiğiniz gibi PHP üzerine kurulu E-Ticaret Siteleri bir çok husus da performans ihtiyaçları duyuyor. MySQL üzerinde yaptığım incelemelerde Cache üzerinde ciddi sorunlar tespit ettik. EasyApache 4 ile gelen bir çok güncelleme aslında MySQL ile uyumlu şekilde çalışıyor. Ancak önceki ayarlarınız ile uyuşmuyor.

Fark ettiğim önemli ayrıntılardan biri Memcache e uyumlu olan MYSQL düzenli olarak aldığı cache i MySQL ile optimize edemiyor, tablo benzerlikleri ya da MYSQL üzerindeki kullanıcı oluşturma sorunu ile ilgili olarak bir problem yaşanıyor.

MySQL optimizasyonu nasıl yapılabilir?

E-Ticaret Siteniz var ve MySQL konusunda optimizasyon ihtiyacınız var ise her sunucu ayarının birbirinden farklı olduğunu unutmayınız. Sizlere sunucu bilgilerinizi vermeniz durumunda Php Tabanlı siteleriniz için Linux OS’a sahip Cpanel ve Benzeri platformlar için optimizasyon ayarlarınızı 1 saat içinde teslim ediyoruz.

my.conf üzerinde yapılacak yapılandırma ile sunucu sisteminize uyumlu şekilde çalışacak en iyi performans ayarlarını yapıyoruz, bu ayarların yanı sıra sizin testlerinizi de tamamlayarak en iyi performans da sitelerinizin çalışmasını sağlıyoruz.

My.Cnf dosyasında yapılandırma Linux işletim sistemlerinde /etc/my.cnf dosyası altında MySQL performans ayarları bulunmaktadır. Bu ayarlar sitelerin performans ayarlarıdır aynı zamanda, doğru performans ayarı ile en iyi sonucu alabilirsiniz. Zaman zaman anlık girişlerde zaman zamanda çeşitli cache sorunlarında bu ayarların iyi yapılandırılmamış olması ciddi şekilde sorun çıkartabiliyor.

Sitelerinizde yavaşlık, cache sorunu, mysql de tablo kayması yada NULL şekline dönüşmesi ile ilgili sorunlarınız olması durumunda lütfen bizimle iletişime geçiniz. E-ticaret sitelerinin son zamanlarda yaşadığı bu önemli sorunu çözmenizde Servislerimiz den yaralanabilirsiniz.

MySQL Servis Hizmet Bedeli: Saat ücreti 100 Dolar olarak sabitlenmiştir. Ortalama süre herhangi bir sorun olmayan sitelerde 1 saat içerisinde düzenleme yapılarak yapılandırma ayarları ile ekran çıktısı tarafınıza ulaştırılır. Diğer hususlarda teklif almanız gerekiyor.

MySQL ve MariaDB için bu ayarlar en hızlı şekilde sunulmaktadır. Ancak Percona ve MySQL Entreprise Edition bölümlerinde ne yazık ki hem fiyat hemde çalışma süresi değişmektedir. MySQL performans ayarları konusunda gerekli servis hizmetini veriyoruz. Lakin Data aktarımız, MySQL analiz ve Teknik Servis hizmet bedelleri hakkında lütfen teklif isteyiniz.