E-Ticaret sitesi kurulumunda kritik uyarılar!

No Comments

Bu uyarıları dikkate alın eticaret sitesinde kritik uyarılar. E-Ticaret sitesinde dikkat etmeniz gereken en önemli özellik bildiğiniz gibi SSL’dir. SSL kullanıcı güvenliğini ön plana çıkardığı için kullanımı da bir o kadar önemli bir hal almış durumdadır.

SSL Kullanmayan bir siteden alışveriş yapmak tehlikelidir, çünkü kredi kartı bilginizden tutunda kişisel bilgilerinize kadar bir çok bilgiyi üçüncü kişilerin görebilmesi mümkün hale gelir. Bilgiyi verdiğiniz site sahibi ve personeli dışında üçüncü şahıslar.

Diğer bir kritik uyarı ise Botlar, bot dediğimiz aslında arama motorunun spider olarak kullandığı örümceklere deniyordu. Ancak günümüzde bu sistemi farklı bir anlayış içinde kullanabileceğini tespit etmiş olan kişiler Hacker’lar var. Bu kişiler sitenizdeki açıkları bulması için size botunu gönderir ve açıkları tespit ettiğinde oralardan giriş yaparak sitenizde bulunan verileri ve bilgileri alabilir.

Spam kullanıcılar ve etkileri,spam kullanıcılar için aslında yapacağınız çok fazla bir şey yok ancak şunu yapabilirsiniz. İki adımda doğrulama yada Google e Bazı firmaların oluşturmuş olduğu doğrulama tekniklerini kullanabilirsiniz. Bu sayede kullanıcıların spam olmasını engelleyebilirsiniz.

Benzer içerik kullanımı yada paylaşımı, bir site XML aracılığı ile sitenizde bulunan ürünleri, isimleri, yazıları ve fiyatları çekebilir. Bunu farklı bir siteye paylaşabilir, bu sizin sitenizi kopya içerik dağıtan bir site konumuna getirebilir. Bu işlem izinli şekilde yapıldığında XML sitenizde bulunan resimleri kendi url adresi ile vereceği için bu aşamada spam içerik değil tedarikçi konumuna geçersiniz. Ancak Bot kullanan ve bunu sadece spama düşürmek için yapan kişiler de var bundan korunmanın yollarını diğer bir yazımızda yazacağım.

İşinizi geliştirmek ve daha fazla gelir elde etmek için kullandığınız bu yöntemlerin tamamı daha sağlıklı bir e ticaret sitesi sahibi olmanız içindir. Kullanıcılarınıza sunacağınız hizmetde sizin yanınızda olan bir ekip olmalı. Her an her şeye müdahale edebilecek bir ekip. Geliyoo bu konuda 7/24 size destek oluyor. Bunun farkını yaşamak için sitenizi hemen kuralım ve satışa başlayın.

 

Yorum Yazın

No Comments