E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum Diyenlerin Dikkatine!

No Comments

Bir çok kişi satışını e-ticaret alanına taşıma istiyor, biz de E-Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum Diyenlerin Dikkatine! diyerek yazımıza başlayalım.

E-Ticaret Sitesini Kurmak İçin Gerekenler Nelerdir?
İlk olarak E-Ticaret Sitesi için bir firmaya ihtiyacınız var, eğer kapıda ödeme ile iş yapmayacaksanız, kredir kartı ile de ödeme alacaksanız kesin olarak şahıs şirketi dahi olsa bir şirkete ihtiyacınız var. Bu nedenle ilk işiniz şirket açmak olmalı. Küçük çaplı da şirket açabilirsiniz. Daha ilerde büyüterek gidebilirsiniz.

İkinci konu ise bir E-Ticaret Yazılımına ihtiyacınız var, bu sayede ilk işleminize başlamadan önce adım adım kuruluma geçebilirsiniz. E*Ticaret Yazılımı ve kurulumu konusunda servis hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Üçüncü olarak ise bir kargo firması ile anlaşma yapmanız menfaatinize olacaktır, nedeni ise ürünleri postalarken kargo gönderilerini toplu halde verebilir ve bundan indirim alabilir aynı zamanda müşterinizi de memnun edebilirsiniz. Çalışacağınız kargoyu iyi seçmelisiniz. Ürünü zamanında teslim etmesi sizin içinde müşteri içinde önemli.

Teknik Bilgisi Yüksek bir personele ihtiyacınız var, iyi bir siteyi bir personel yüceltebilirde, yerin dibine de sokabilir. Bu nedenle teknik tecrübesi olan bir personel almalısınız. Ya da bu konuda da servislerimizden faydalanabilirsiniz. Saat ücretleri sayesinde sadece çalıştırdığınız kadar ödersiniz böylece personel alımı yapmak zorunda kalmazsınız.

E-Ticaret’de destek çok önemli bu nedenle alacağınız hizmetin kalitesi de iyi olmalı, aksi halde müşterinize mahçup olabilir, sitede yaşanan sorunları çözemediğiniz zaman ciddi problemler ile karşılaşabilirsiniz. İtibar kaybettiğiniz zaman sanal ortamda sizin için kullanılacak olan cümleleri unutmayın. Etki Tepki meselesi.

Performans ve SEO ayarlarına ihtiyacınız var, sitenizi iyi yerlere getirmedikçe satış hacminiz genişlemez ve istediğiniz yere ulaşamazsınız. Bu da müşteri kitlenize ulaşamadığınızı gösterir. Kaliteli ve performansı yüksek bir siteye sahip olmak rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

Sanal Post ihtiyacınız var az önce bahsettiğimiz şirket olma zorunluluğu burada devreye giriyor şirket olmayana sanal post tahsis edilmiyor. Bu nedenle de şirket olmanız gerekmekte.

Ürün ya da firmanızın yaptığı iş ile ilgili bir de domain e yani alan adına ihtiyacınız var, bu seo açısından da faydalı olabilir.

 

Yorum Yazın

No Comments