E-Ticaret Sitesi Kurmak Adına Yapılan Hatalar!

No Comments

E-Ticaret Sitesi Kurmak Adına Yapılan Hatalar!

E-Ticaret Sitesi kurmak elbette mümkün, aslında oldukça kolay elde edilebilir bir takım gereksinimlere dayanıyor, bunların en başında firma olmanız ya da bir üretici olmanız yeterli, aslında günümüzde e-ticaret sitesi kurmak için üretici olmaya da pek fazla gerek duyulmuyor. Tedarikçi yöntemi ile e-ticaret sitesi kurmak mümkün. 

  • E-ticaret sitesi kurmak ne yapılması gerekiyor?

E-ticaret sitesi açmak istiyorsunuz, çevrenizde bu işten kazanan insanlar var, artık sizde bu sektörde adınızın duyulmasını, markanızın dilden dile dolaşmasını ve giderek büyümeyi hedefliyorsunuz. Bunun güzel olduğu kadar zorlu bir süreç olduğunu bilmeniz gerekiyor. Sizlere burada hem kolaylıklarından hem de zorluklarından bahsedeceğim. Amacım; kesinlikle e-ticaret sitesi kurmak için çok zor koşullar ortaya koymak ya da olan koşulları size daha sempatik göstermek değil. Amacım; sizleri sürpriz olacak görülebilecek bazı konular için uyarmak ve bunlara karşı hazırlıklı olmanızı sağlamak.

martes

martes

İlk kez e-ticaret sitesi ile tanışacak olanlar için dikkat etmeleri gereken en önemli unsur kesinlikle kullanacakları e-ticaret yazılımı, ürününüz var, ya da tedarikçiden elde ettiğiniz ürünleri satacaksınız. Bu aşamada yapmanız gereken yazılım konusunda doğru seçimi yapmak, gelişmeye açık, ileride size her konuda kolay çözümler sunabilecek bir yazılım seçmelisiniz. Biz burada size bu konuda destek olmak için Ücretsiz E-Ticaret Sitesi imkanı sunuyoruz. Ücretiz e-ticaret sitesinde süre sınırlamanız yok, başka siteler gibi alt alan adına kurmanıza da gerek yok yani alt.alan.com gibi. Kendi alan adınızı bize yönlendirmeniz yeterli, bu aşamada sizin alanadı kontrolünü alarak kısa süre içerisinde sitenizi kurup teslim ediyoruz.

  •  E-Ticaret sitesi kurmak için dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise Mobile uyumluluk, eğer e-ticaret siteniz mobil e uyumlu değil ise,ne yazı ki bu ciddi bir müşteri kaybına neden olabilir, günümüzde mobil kullanıcıların sayısı her geçen gün giderek artıyor, e-ticaret sitesi için en önemli olan çalışma sadece mobil uyumluluk değil aynı zamanda e-ticaret mobil uygulama oldukça ciddi bir önem taşıyor, kullanıcılar arama sonuçlarında aradıkları ile ilgili mobile üzerinde satılan bir ürünü direk olarak görebiliyorlar, yada hangi uygulama içerisinde bulabilecekler ise bu uygulama hakkında öneri alabiliyorlar, aslında mobile artık bilgisayardan daha güvenli olarak görülmeye başlandı, kişisel bilgisayarlarınızda olası güvenlik sorunları ile karşılaşmanız muhtemel ancak mobil kullanımda bu güvenlik daha yüksek seviyelerde olduğu için artık kullanıcılar mobil uygulama içerisinde alış veriş yapmayı daha çok tercih eder hale geldiler. Bu nedenle sitenizin olmaz ise olmazlarından bir tanesi de mobil uygulama.

E-ticaret sitesi kurmak için personel desteği.

Sadece siteyi kurdum kendi kendine çalışır düşüncesi ne yazık ki doğru bir düşünce değil, personeliniz kargoları, gelen mesajları geri dönüşleri ve hatta çevrimiçi kullanıcı denetimini yapması gerekmektedir. Eğer bu olmaz ise kısa süre içerisinde ne kadar kaliteli ve ucuza satarsanız satın müşterileriniz yavaş yavaş sizden uzaklaşmaya başlayacaktır. Size anlatılanları araştırmak zorundasınız, arkadaş tavsiyesi de olsa, kişisel araştırmanız sonucu da olsa, fiyatlara, referanslara ve hatta firmanın büyüklüğüne bakarak e-ticaret sitesi kurmayın. Öncelikli bakmanız gereken servis ve destektir bunu sakın unutmayın. Eğer servis konusunda size gereken desteği sağlamıyorsa kesinlikle o firma ile çalışmayın.

Fiyatlar aldatıcı olabilir, bu aslında şu demek oluyor, burada size verilen fiyatlar belli bir süre geçtikten sonra yükselebilir, hatta aylık bazda ciddi rakamlara ulaşabilir, e-ticaret sitesi kurmak için ayırdığınız bütçeden fazlasını ödeyebilirsiniz. Bunun bir çok nedeni bulunuyor, her e ticaret sitesi kurmak isteyen kişi kendi sitesinin iyi durumda olmasını ve arama motorlarında ilk sırada olmasını ister, ancak sizde takdir edersiniz ki bu mümkün değil. Herkesin ilk sırada ya da ilk sayfada olması ne yazık ki kolay bir iş değil bu anca Garantili SEO Çalışması ile mümkün. Nedir garantili seo çalışması, sitenizin ilk sayfada olmasını yüksek oranda sağlamak için yapılan çalışmadır. Bu çalışma sayesinde siteniz istenilen kelimede ilk sayfaya gelir be burada yükselmesi artık kullanıcıların sizi tercih etmesine bağlı olarak değişir.

  • Sosyal medya etkileşimi hakkında detaylı bilgi sahibi olmalısınız, siteniz için sosyal medya hesapları açarak bu hesaplarda ürünlerinizi paylaşmalı, kendinizi tanıtmalısınız. Kullanıcılara toplu olarak ulaşabilmenin yolu artık sosyal medya hesaplarından geçiyor, bu alanda en etkili kullanım şu sıralar Google PlusInstagram, Facebook, Twitter ve Linkedin gibi  çeşitli sosyal ağlar en popüler olanları. Bu ağlarda kolaylıkla hesap açabilir ve paylaşımda bulunabilirsiniz. Yapacağınız paylaşımlar sayesinde sizi takip eden kitlelere kolayca ulaşabilirsiniz. E-ticaret Sitesi için sizlere yardımcı olduğumuz gibi sosyal medya konusunda da her türlü desteği ve danışmanlığı sizlere sunduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Sosyal medya da olan tüm etkileşimlerde sizlere destek olarak nasıl daha iyi yerlere gelebileceğiniz konusunda bizden destek alabilirsiniz.

Son olarak sizlere yukarıda açıklamış olduğumuz etkilerin yanı sıra dikkat etmeniz gereken en önemli etken bulunuyor, “müşteri memnuniyeti” bunu kesinlikle ilke edinmelisiniz. Müşteri memnuniyeti her şeyden daha önemli, her anlamda, güvenli bir site oluşturmak, hızlı ve kolay şekilde alım yapmasını sağlamak, servis konusunda hızlı geri dönüş sağlamak, kargo da ürünü güzelce müşteriye sunmak ve aklınıza gelebilecek hemen her konuda müşteriyi memnun etmek ilkeniz olmalı. Eğer bunu başarabilirseniz e-ticaret sitesi kurmak için hazırsınız demektir.

Artık e-ticaret sitesi kurmak için bir çok bilgiye sahipsiniz, bu bilgiler ışığında kolay bir kurulum gerçekleştirmenize yardımcı olmaya çalıştık, dileriz işinize yarar.

Saygılarımızla.

 

Yorum Yazın

No Comments