E-Ticaret Siteniz Google Mobile-Friendly Testinde Başarılı mı?

No Comments

E-Ticaret Siteniz Google Mobile-Friendly Test Başarılı mı?

Google Mobile-Friendly Test Aracı çıkararak e-ticaret sitelerinin mobile uyumlu hale gelmesi için farklı çalışmalar yaptığını biliyoruz. Kullanıcı deneyimini arttırmak ve Mobile-Friendly yani Mobil Dostu siteler oluşturmak şu anda Google‘ın en çok istediği şeylerin başında geliyor. Türkiye’de 40 Milyon’un üzerinde Mobil kullanıcı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Mobil’in ne denli önemli olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Google 21. Nisan 2015’de yayınladığı bu sistemi ülkemiz henüz kullanmaya başlamadı sizlere birazdan Google Mobile-Friendly Test aracı için gereken URL bağlantısını vereceğiz. Ancak onun öncesinde bilmeniz gereken bu sizi endişelendirmesin. Kullanıcı browser deneyimi ile kullanıcı uyum denedimi aynı şey değildir. Google’ın Bot taramalarında sitenizin nasıl göründüğü mobile uyumluluk açısından önemli. Bir kaç mobil browserda farklı deneyimler oluşabilir. Bu nedenle sizlere bu test aracını kullanmanızı ve sitenizi buna göre düzenlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Google Mobile-Friendly Test Aracını Nasıl Kullanabilirim?

Google Mobile-Friendly Test linkine tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz. Bu sitede yapacağınız değişiklikler hakkında sizlere bilgi vereceğiz yazıyı sonuna kadar okuduğunuz zaman ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

E-Ticaret Sitemi Mobile Uyumlu Hale Nasıl Getirebilirim?

İlk yapmanız gereken kullandığınız temanın Responsive olması gerekiyor, eğer Responsive değil ise mobile uyumlu olması oldukça zor. Bunun için mobile bir tema ayarlamanız gerekir. Ancak eğer açık kaynak kodlu bir yazılım kullanıyorsanız. Prestashop, Opencart, Magento gibi hemen mobil uyumlu bir temaya geçiş yapabilirsiniz. Şayet eğer bu konuda sorun yaşıyorsanız sizlere yardımcı olmamız için servislerimizden faydalanabilirsiniz.

Responcive Layout Nedir Nasıl Entegre Edilir?

Responsive bir tema modelidir, js ve css desteği ile kullanıcıların girdikleri cihazlara göre kendi boyutunu otomatik olarak ayarlar, javascript ile oluşturulmuş mobil uyum araçları kullanılarak elde edilir, ancak CSS gibi stil dosyalarının da buna uyumlu olması gerekir. Mobil görünüm ile masaüstü görünüm aynı değildir. Örnek için sitemizi mobilde ziyaret edin farkı görüceksiniz.

Sitemi Mobile-Friendly’de Taradım Hatalı Görünüyor Ne Yapmalıyım?

Bizimle iletişime geçerek servislerimizden faydalanabilirsiniz, eğer siteniz mobil araçlarda doğru şekilde görünmüyor ise ya da hatalı şekilde görünüyor ise bir kaç basit yöntem ile hızlıca düzenleyebilirsiniz. Ancak eğer bu konuda bilginiz yok ise servislerimizden yardım alabilirsiniz.

Google Mobile-Friendly Gerekli Mi?

Aslında bu sizin yapmak istediğiniz işi ne kadar doğru şekilde yapmak istediğinize bağlı, eğer yaptığınız işi doğru yapmak müşteri deneyimini yükseltmek ve kullanıcılara daha hızlı güvenli ve temiz bir site sunmak istiyorsanız o zaman bu sizin için gerekli bir araç haline geliyor. İşi baştan sağma yaparak kullanıcılarınıza zor anlar yaşatabilirsiniz. Bu size müşteri ve para kaybettirir. İşinizi ne kadar doğru yaparsanız o kadar çok kazanır o kadar çok daha iyi sonuç alırsınız.

E-Ticaret Sitesi Yazılımı Mobile Uyumlu Değil Ne Yapmalıyım?

E-Ticaret Sitesi olan ve halihazırda ürünleri bulunan firmalara özel bir paket sunmayı planlıyoruz, herşey içinde çok özel bir fiyata şayet bunu isterseniz Chat’den bizimle iletişime geçebilirsiniz. E-Ticaret Sitenizi en son güncel ve profesyonel altyapı ile en iyi şekle getirelim. Ürünlerinizi XML ile yeni sitenize çekerek sizi de Geliyoo Ailesine dahil edelim.

Google Mobile-Friendly’ye ulaşmak için TIKLAYIN

 

Yorum Yazın

No Comments