E-Ticaret’in SEO ile Etkileşimi ve Sonuçları

No Comments
E-Ticaret

E-Ticaret’in en önemli etkisi seo ile etkileşimi SEO’nun doğru yapılması E-Ticaret’in de doğru şekilde kullanıcıya ulaşmasını sağlayacaktır. Bu sebeple yaptığınız her etkiye bir tepki alacaksınız.

Ücretsiz linklerden kaçınmalısınız, internet ortamında basit ve ücretsiz bir çok link alabildiğinizi iddia eden site bulacaksınız bunların size yararı değil zararı olur. Kesinlikle bu gibi yerlerden link almayın. Ayrıca SEO başlı başına tecrübe bilgi ve beceri isteyen bir iştir. Ucuz etin yahnisi nasıl yenmez ise, ucuz SEO’nun da size getirisi olmaz.
Ücretli link alımı, size yarayacak olan en önemli şey ücretli linklerdir bu konuda da kesinlikle tecrübeli davranın bir yer ile başladığınızda o firma ile devam edin ancak ilk raporlama sonrasında ne mal olduğunu zaten anlarsınız. Bu nedenle ‘ücretli backlink’ alacağınız yeri iyi seçmelisiniz (sadece bu konuda da size destek olabiliriz).

Diğer bir konu ise size RSS merkezleri ile ortak bağlantılı çalışmalar yapmanızı önermek, öncelikle RSS servislerini belirlemelisiniz. Ürünlerinizi RSS kanalıile dağıtmak karlı bir olabilir ancak aynı zamanda bunun zararlarıda olacaktır. RSS bir çok botun sitenize gelmesine neden olacağı için bu sitenizdeki trafiği arttırabilir. Bu konuda dikkatli olun.

 

Yorum Yazın

No Comments