Backlink çalışmasında Anchor Text’in önemi

No Comments

İşte backlink çalışmasında anchor textin önemi ni size anlatan önemli bir çalışma daha Geliyoo’dan siz değerli kullanıcılarımız ve müşterilerimiz için.

Hemen hemen her zaman, link bağlamak için adaylar metin yazısını şirket adını kullanır. Bu hedef şirketin ürün ya da hizmetlerin tanımı her zaman sağlamaz. Tabi, bu amaçları markalaşma için büyük olabilir, ama genellikle gerekli değildir. Çoğu zaman, şirket zaten marka ismi dahil arama sonuçlarında belirgin bir terim içerisinde yer alır.

Bir örnek verelim “Geliyoo E-Ticaret Sitesi” bu alanda yanlış olan markanın da link içerisinde yer alıyor olmasıdır. Marka’nın amacı markalaşmak olan bir firma içinönemi büyük olabilir. Ancak geri dönüş linklerinde önemli olan hangi kelimeden tıklanarak kullanıcının ulaştığıdır. Bunu bir çok siste içerisinde kaydeder. Kelimelerde tıklama doğrultusunda gelişi görebilir.

Çoğu kişi sadece terimleri “Geliyoo” seçeneğini kullanarak bağlanacaktır. Bu tamam, ama şirketin ürün veya hizmetleri tanımlamak, ne de herhangi bir bağlam oluşturmak için ürün ve hizmetlerine bağlı olarak geridönüş sağlamaz. Kelime eğer ki “E-Ticaret Sitesi” ya da “E-Ticaret Sitesi Açmak” şeklinde olsaydı bu sefer kişinin bir markaya değil de ihtiyacı olan ürüne yönleneceği düşüncesi ortaya çıkar. Bu nedenle kullanılacak olan kelimelerin “E-Ticaret” ile ilgili olması ve bu bağlama göre hareket etmesi en doğru karar olacaktır.

 

Yorum Yazın

No Comments