Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Neler Gerekiyor?

No Comments
Alışeriş Sitesi Kurmak

Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Neler Gerekiyor? Öncelikle sizlere bu iş için gerekenler yerine nasıl bir alışveriş sitesi sahip olabileceğiniz ile ilgili bilgi verelim. Alışveriş Sitesi Kurmak ilk olarak bir ürün portföyü sahibi olmayı gerektirir. Ya da tedarikçi sayesinde ürün tedarik ederek satabileceğiniz bir tedarikçi ürün portföyü.

Alışveriş Sitesi Açmak İçin Gerekenler!
Yukarıda belirttiğimiz temek kriterler Alışveriş Sitesi için gerekli olan en temek kriterdir. Bunun dışındaki diğer tüm konular web bilginize veya çalıştığınız web firması ile alakalı olarak ilerler. Alışveriş Sitelerinin temel özelliklerinden birazdan bahsedeceğiz. Ancak onun öncesinde sizlere bir Alışveriş Sitesi’nin olmaz ise olmazlarından bahsedelim.

Alışveriş Sitemi Kendim Kurmak İstiyorum!
Eğer hiç bir destek almadan ve bilmediğiniz bir alanda Alışveriş Sitesi Açmak istiyorsanız. Bu sizin için hem külfetli hemde bilmediğiniz için zararlı olabilecek bir yol diyebilirim. Alışveriş Sitesi’nin bilinen özellikleri kredi kartı, kapıda ödeme, online ödeme gibi sistemleri içerisinde barındırması ve ürünlerin sergilenmesi için E-Ticaret Yazılımı ya da E-Ticaret Sitesi gibi araçlara ihtiyaç duymasıdır. Bu çalışmalarda yapacağınız yanlışlar işe başlamadan olası her türlü soruna açık şekilde ilerlemeniz anlamına gelir.

Alışveriş Sitesi Açmak İçin Hangi Yazılımı Kullanmalıyım?
Bu konuda biz bir çok tavsiye sunabiliriz, ancak bu tavsiyelerimiz kullanacağınız site altyapısı olan Hosting ve Sunucu tarafına da bağlı olduğu için size öneriler şeklinde bir Alışveriş Sitesi Kurmak için maddeler halinde yazalım.

Php Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Gerekenler?
1. Linux Altyapısına Sahip Bir Hostin
2. SSL Sertifikası
3. Hosting Yönetim Paneli (Cpanel Önerilen)
4. Güvenlik Eklentileri (CloudFlare yada CDN)
5. Performans ve Cache Ayarları Yapılandırması
6. Php Altyapısına Sahip Alışveriş Sİtesi Yazılımı
PrestaShop, OpenCart, Woocommerce, Magento gibi açık kaynak kodlu yazılımlardan da bu konuda faydalanabilirsiniz.

Ya da bütün bunlar yerine servislerimizden faydalanarak sizin için en uygun e-ticaret sitesini açmak için bizden yardım alabilirsiniz. Alışveriş Sitesi Kurmak için gereken bir çok araçtan sadece bir kaçısını sizlerle paylaşmaya çalıştık. Alışveriş Sitesi Açmak herşey den önce müşterinizi memnun etmek için uygulanabilecek en iyi portföyü başlarken oluşturmaktan geçer.

Sizlere Bu konuda sınırsız destek sunuyoruz, dilerseniz Online Chat bölümünden sorularınızı yöneltebilirsiniz.

 

Yorum Yazın

No Comments